Християнскі молитви

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь. (3). За молитвами святих наших Отців, Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас.

Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.

Господня молитва (Отче наш…)

Отче наш, Ти, що є на небесах! Нехай святиться Ім’я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш щоденний дай нам сьогодні. І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим.

І не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого. Бо Твоє є царство, і сила, і слава навіки. Амінь.

Молитва

до Пречистої Діви Марії Богородице Діво, радуйся, благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти між жінками і благословенний плід лона Твого, бо Ти породила Христа Спаса, визволителя душ наших. Символ віри (Вірую в єдиного Бога….)

Вірую в єдиного Бога, Отця Вседержителя, Творця неба й землі, й усього видимого і невидимого. I в єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, єдинородного, від Отця рожденого, перед усіма віками. Світло від Світла, Бога істинного, від Бога істинного, рожденого, несотвореного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він задля нас людей, і нашого

ради спасіння зійшов із небес, і воплотився з Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком.

I був розп’ятий за нас за Понтія Пилата і страждав і був похований. I воскрес у третій день, згідно з Писанням. I вознісся на небо, і сидить праворуч Отця.

I вдруге прийде зі славою, судити живих і мертвих, а його царству не буде кінця. I в Духа Святого, Господа животворного, що від Отця і Сина ісходить. Що з Отцем і Сином рівнопоклоняємий і рівнославимий, що говорив через пророків.

В єдину, святу, соборну й апостольську Церкву. Ісповідую одне хрещення на відпущення гріхів. Очікую воскресення мертвих; і життя майбутнього віку.

Амінь.

Мале Славослів’я

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Поклін Ісусові Христові

Прийдіте, поклонімся Цареві нашому Богу. Прийдіте, поклонімся Христові, Цареві нашому Богу. Прийдіте, поклонімся і припадім до самого Господа Ісуса Христа, Царя і Бога нашого.

Молитва до святого Духа

Царю небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди є й усе наповняєш, Скарбе добра і життя, подателю прийди і вселися в нас і очисти нас від усякої скверни і спаси, Благий, душі наші.

Трисвяте

Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас. (3).

Молитва до Пресвятої Тройці

Пресвята Тройце, помилуй нас, Господи, очисти нас з наших гріхів, Владико, прости беззаконня наші, Святий прийди та вилікуй немочі наші, імені Твого ради. Господи, помилуй (3).Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

П’ятдесятий Псалом

Помилуй мене, Боже, з великої милості Твоєї, з великого милосердя Твого зітри мої провини. Обмий мене повнотою від вини моєї, і від гріха мого очисти мене. Бо провини мої я знаю, і гріх мій є завжди переді мною.

Проти Тебе самого я згрішив(ла) та перед Тобою вчинив(ла) зло, то й правий Ти в словах Твоїх і переможеш, коли будеш судити. Це бо я в беззаконнях я зачатий(а), і в гріхах породила мене мати моя. Ти любиш правду в серці і в глибині душі мудрості мене навчаєш.. Окропи мене іссопом – і стану чистий(а); обмий мене – й біліший(а) стану від снігу. Дай мені відчути радість і веселість, щоб зраділи кості, які ти сокрушив.

Відверни лице Твоє від гріхів моїх, і зітри усі мої провини. Серце чисте створи в мені, Боже, і дух потужний віднови в нутрі моєму. Не відкинь мене від лиця Твого і Духа Твого Святого не відбирай від мене. Поверни мені радість спасіння Твого й духом владичним зміцни мене.

Вкажу беззаконним дороги Твої, щоб грішники до Тебе навернулися. Визволи мене від кровопролиття, Боже, Боже спасіння мого, щоб язик мій радісно прославив справедливість Твою. Господи, губи мої відкрий, щоб уста мої сповістили хвалу Тобі. Бо якби Ти жертви захотів, дав би я. Та жертвоприношення не миле Тобі.

Жертва Богові – дух сокрушений, Серцем засмучений і смиренним Бог не погордить. Ущаслив, Господи, благоволінням Твоїм Сіон, і нехай відбудуються стіни єрусалимські. Тоді приймеш прихильно законні жертви, приношення і всепалення; тоді покладуть на вівтар Твій тельців.

Молитва покаяння

Ослаби, прости, відпусти, Боже, прогрішення наші: добровільні і недобровільні, що в слові і ділі, свідомі й несвідомі, що в думці і помислі, що вдень і вночі – все нам прости, бо Ти Благий й Чоловіколюбець

Достойно є воістину величати блаженною Тебе, Богородицю, всеблаженну і пренепорочну, і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, тебе величаємо.

Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво, молитвами нашими в скорботах не погорди, але від бід визволи нас, єдина чиста і благословенна.

Преславна Вседіво, Богородице! Прийми молитви наші і, донеси їх Синові Твоєму і Богові нашому, щоб заради Тебе спас душі наші.

Молитва до святих Ангелів

Усі Небесні Сили, святі Ангели й Архангели, моліть Бога за нас грішних.

Молитва до всіх Святих

Святі славні й усехвальні Апостоли, Пророки, Мученики, й усі Святі, моліть Бога за нас грішних.

Молитва до Пресвятої Тройці

Уповання наше – Отець, прибіжище наше – Син, і покровитель наш – Дух Святий: Тройце Свята, Боже наш, слава Тобі.

Митарева молитва

Боже, милостивий будь мені грішному (-ій)! Боже, очисти гріхи мої і помилуй мене! Без числа нагрішив (-ла) я, Господи, прости мені!

Молитва святого Єфрема

Господи і Владико життя мого, дух млявости, недбайливости, владолюбства й пустослів’я віджени від мене. (Доземний поклін). Дух же доброчесности і смиренномудрія, терпіння й любови даруй мені, недостойному рабові твоєму (недостойній рабі твоїй). (Доземний поклін). Так, Господи царю, дай мені зріти мої прогрішення і не осуджувати брата мого, бо ти благословен єси на віки віків.

Амінь. (Доземний поклін).

Після цього 12 малих поклонів, молячись: Боже, милостивий будь мені, грішному (грішній). Боже, очисти мої гріхи і помилуй мене. Без числа нагрішив (нагрішила) я, Господи, прости мені.

Відтак: Господи і Владико життя мого, дух млявости, недбайливости, владолюбства й пустослів’я віджени від мене. Дух же доброчесности і смиренномудрія, терпіння й любови даруй мені, недостойному рабові твоєму (недостойній рабі твоїй). Так, Господи царю, дай мені зріти мої прогрішення і не осуджувати брата мого, бо ти благословен єси на віки віків. Амінь. (Доземний поклін). * * * Від Великодня до Вознесення, замість молитви до Святого Духа “Царю небесний”:

Воскресний тропар Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах життя дарував (3 рази, хрестячись).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)Порівняльна характеристика онєгіна і тетяни.
Ви зараз читаєте: Християнскі молитви
Copyright © Українська література 2021. All Rights Reserved.