Єдність людини з навколишнім світом (за оповіданням О. Пчілки “Сосонка”)

1. Фольклор – основа творів для дітей О. Пчілки. (Олена Пчілка багато працювала над збиранням фольклору, займалася етнографією. Записані нею звичаї та обряди на Різдво, Великдень, весняні ігри дітей на природі дістали відображення у багатьох її творах.)

2. Природа в житті хлопчика. (Головний герой оповідання – хлопчик Івась, який проживає з родиною у хатині на околиці лісу. Він любить ліс, бо ліс гарний і веселий навіть узимку. Окремим персонажем оповідання є молода сосонка. їй теж гарно в лісі. Вона аж запишалася перед сусідками – березами

та липами. Івасеві подобається сосонка. Він бачив її, прикрашену яскравими іграшками і різдвяними свічками, у панському будинку. Він попросив батька забрати сосонку з собою додому, коли пани після свята викинули її на подвір’я. Разом із батьком ставили сосонку при дорозі у сніг, щоб не збитися зі шляху під час негоди. Коли Івась утік з панського будинку і потрапив у хуртовину, сосонка вивела хлопчика до рідної оселі.

Сосонка в оповіданні О. Пчілки – маленький, але міцний місточок, що з’єднує Івася з навколишньою природою.)

3. Що для Івасика справжнє щастя? (Після роботи в наймах у чужому місті 10-річний Івасик зрозумів, що найбільше щастя – це тепло рідного дому. Це любов і турбота батьків. Це можливість повернутися до знайомого з дитинства світу навколишньої природи.)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)



Твір про василька і зиму.
Ви зараз читаєте: Єдність людини з навколишнім світом (за оповіданням О. Пчілки “Сосонка”)
Copyright © Українська література 2023. All Rights Reserved.