Шейко-Медведєва Неля – БіографіяНеля Семенівна Шейко-Медведєва (25 жовтня 1947, Борислав) – українська поетеса, драматург, театральний критик. Кандидат філологічних наук, член Національної спілки письменників України.

Талановита письменниця Неля Шейко-Медведєва народилася на Львівщині, в місті Бориславі. “Згадуючи дитинство, – відзначає вона, – я неодмінно згадую пісні свого краю, казки земляків – бойків та лемків, оповідки моєї бабусі, яка піввіку прожила на півдні України, в донецьких степах. Ці фантастичні оповідки вона успадкувала від матері-полтавчанки

разом із талантом сприймати буденність як казку.
У мене не було жодної іграшки, купленої в магазині. Я сама майструвала ляльки, придумувала їм казкові біографії, змушувала їх жити, а вони вчили мене мріяти і фантазувати. Це був мій особистий театрик, завдяки якому я спізнала ні з чим незрівнянну втіху творчості, була і могутньою чаклункою, і злою примарою, королівною і сиріткою, янголом і бісиком. Була і буду щасливою бранкою незримого царства Фантазії, створеного уславленими і невідомими геніями мого народу”.

Після закінчення школи Неля Шейко-Медведєва навчалася на філологічному факультеті Львівського університету імені І. Франка, де згодом працювала викладачем літератури. Кандидат філологічних наук, член Національної спілки письменників України, драматург, поетеса, театральний критик.

Нині проживає у Києві. Пише як літературною мовою, так і отчою говіркою – для душі, для дітей, для земляків. Є авторкою збірок п’єс-казок для дітей “Квітка щастя” і “Чари осіннього лісу”. Як і народні казки, твори Шейко-Медведєвої повчальні, в них завжди добро перемагає зло, а правда торжествує над кривдою. дійові особи зазнають і лиха, і радості, виявляють свої чесноти і вади характеру.
Так, наївний Петрусь із драми-казки “Квітка щастя” знайшов Цвіт Папороті та почувався щасливим. Але квітка вимагала схиляння перед нею, вона заборонила хлопцеві ділитися своїм багатством із друзями, лякаючи тим, що воно пропаде і для Петруся, коли він віддасть комусь бодай найменшу частинку. догоджаючи Цвіту Папороті, юнак зробив чимало помилок, завдав багато лиха рідним і близьким. І тільки усвідомивши, що вірні друзі дорожчі за найбільше багатство, Петрусь знову став доброю та чуйною людиною.
Захопливі твори Нелі Шейко-Медведєвої залюбки читають молодші та старші діти.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5.00 out of 5)
Основний конфлікт чорної ради п куліша.
Ви зараз читаєте: Шейко-Медведєва Неля – Біографія
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.