Твір на тему: Народження українських писанок (Твір-опис процесу праці)

Мені пощастило завітати в гості до справжньої художниці. В її гостинній оселі я побачила багато цікавого. Мою увагу привернула і навіть здивувала чимала колекція неймовірно гарних і різноманітних писанок. Я наважилася поцікавитися, як роблять ці прекрасні писанки. І художниця почала захоплюючу розповідь.
Мистецтво виготовлення писанок називається писанкарством. Писанки розписують воском, який наноситься на поверхню вироба за допомогою залізного наконечника – писачка. Чим меншим є отвір, з якого витікає розтоплений віск, тим тоншою

буде лінія.
Сам процес прикрашення виробу виглядає так. Спочатку зачерпують писачком віск і закрапують ті ділянки на яєчку, які потім мають залишитися білими. Після цього виріб занурюють у жовту фарбу. Коли фарба обсохне, по жовтому тлі вкривають воском цятки, що мають залишитися жовтими. Далі, якщо треба наробити, наприклад, зелених цяток, умочують у зеленку звичайний сірничок та наносять зелені цятки. Їх треба відразу закрапати воском. Потім яєчко занурюють у червону фарбу та повторюють подібну операцію. Нарешті, тло забарвлюють одною з найтемніших фарб, наприклад чорною,
Розфарбовану писанку кладуть
на цвяшки, вбиті в дошку, і ставлять цю конструкцію в негарячу духовку. Віск почне розм’якати. Його треба обережно стирати м’якою тканиною. Ось так непросто народжується справжня писанка-крапанка.
Почувши від майстрині таку цікаву розповідь, я вирішила до Великодня теж розмалювати писанки й подарувати їх своїм рідним та друзям.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Історія створення маруся григорія квітки коротко.
Ви зараз читаєте: Твір на тему: Народження українських писанок (Твір-опис процесу праці)
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.