Скомаровський Вадим – Біографія

Вадим Петрович Скомаровський – український поет.

Народився Вадим Скомаровський 1 червня 1937 року в селі Балико-Щучинка (Кагарлицький район на Київщині). Багата природа розвивала творчу уяву майбутнього поета, дещо скрашувала його дитинство, яке припало на роки війни. У дитинстві майбутній поет зачитувався книжками Аркадія Гайдара і Миколи Трублаїні. Батько загинув на фронті. Мати все життя працювала вчителькою. Після закінчення семирічки, а потім Ржищівського педучилища Вадим працював учителем у Бородянській школі на Київщині. Згодом

закінчив Ізмаїльський педагогічний інститут. І подальша його журналістська, комсомольська, партійна робота та робота головним редактором і директором видавництва “Молодь” була тісно пов’язана зі школою та молоддю.

1956 року Вадим Скомаровський надрукував у журналі “Піонерія” свій перший вірш для дітей. Невдовзі з’явилися перші поетичні збірки “У сестрички радість” (1959) та “Зірочка” (1961).

У 1963 році вийшла в світ книжка Вадима Скомаровського “На Тарасовій горі” – вірші, присвячені Тарасові Шевченку. Відтоді поет часто звертався до образу Великого Кобзаря. У 1973 році

він видав збірку “Тарасова криниця”, а в 1979 – створив поему “Тарасові птиці”. Це одні з найбільш яскравих, натхненних сторінок у творчості Вадима Скомаровського.

Скомаровський також є автором поем “Зошит у лінійку”, “Багряний листок”, “Вітер мандрів” та казок “де поділися зірки?”, “Чому в морі вода солона”, “Чому Лютий короткий” та інші. Пише також гумористичні, сатиричні поезії, мініатюри, шаржі.
У 2002 році вийшла друком його збірка “Комп’ютер з характером”.

Твори В. П. Скомаровського перекладено російською, білоруською, молдавською, казахською, киргизькою, туркменською, башкирською мовами. Вони видані у Болгарії, Польщі, Чехії, Канаді.

Вадим Скомаровський також відомий як перекладач з російської, білоруської і туркменської мов.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)



Феміністична критика.
Ви зараз читаєте: Скомаровський Вадим – Біографія
Copyright © Українська література 2024. All Rights Reserved.