Ткаченко Валентина – Біографія

Валентина данилівна Ткаченко (6 березня 1920, Корюківка – 19 грудня 1970, Київ) – українська радянська поетеса.

Народилася Валентина данилівна Ткаченко 6 березня 1920 року в містечку Корюківка на Чернігівщині в родині робітника. Після Харківського технікуму культполітпросвіти, відчувши потяг до літератури, вступила до Київського університету на філологічний факультет (1940-1941 ). добра, привітна, комунікабельна, вона одразу знайшла собі друзів, особливо серед поетів-початківців, які шанобливо ставилися до її літературних обдарувань.

Але

і в її життя увірвалася війна. Разом із біженцями пробиралася на схід. Знайшла притулок у Саратові, де працювала на радіостанції ім. Т. Г. Шевченка: редагувала передачі, виступала перед мікрофоном. За невтомну роботу в роки другої світової Валентина Ткаченко нагороджена медалями “Партизану Вітчизняної війни 2-го ступеня”, “За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.”.

Після війни поетеса працювала редактором у республіканському радіокомітеті, пізніше – у видавництві “Молодь”.

А ще багато подорожувала. Білорусія, Причорномор’я, Прибалтика, Болгарія, Німеччина, Франція…

Усе бачене і пережите лягало віршами на папір. Та де б не була поетеса – у Карпатах серед гуцулів, в болгарських другарів чи в білоруських сябрів – їй усюди вчувався плескіт дніпровської хвилі й шепіт Чернігівських лісів.

Валентину Ткаченко вважають поетесою краси природи, краси кохання (хоч її любовну лірику пронизує і гострий біль, особливо після того, як розпалася власна сім’я), людського добра, жіночості. де б вона не виступала – у гуртожитках, у бібліотеках, у червоних кутках, – допізна тривали задушевні та щирі розмови.

Декілька збірок Валентина данилівна присвятила дітям. Найкращу серед них – “Маму дуже я люблю” (1949) – було відзначено на Всесоюзному конкурсі.

Померла в Києві 19 грудня 1970 року. Похована на Байковому кладовищі (ділянка № 21).

Останню збірку “Обриси” після смерті поетеси оформив її син Роман.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Образ хлопчика печенизьська облога киева.
Ви зараз читаєте: Ткаченко Валентина – Біографія
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.