Твір на тему: Емансипація – чи все так добре?

Ми звикли до лозунгів: “Жінка має бути вільною людиною”, “Жінка повинна мати однакові права з чоловіками”. Звичайно, свобода – це дуже добре. За неї жінки боролися багато століть. Колись жінка не могла навіть вийти на вулицю без супроводу когось із чоловіків, заміж виходила не за того, хто їй любий, а за кого видадуть батьки. Про навчання, якусь професію не могло бути й мови. Та що там, власну долю жінка не мала права вирішити. Лікар, кухар, модельєр – колись були суто чоловічими професіями. Інтереси жінки обмежувались суто сімейними

обов’язками, вихованням дітей.
Проте мінялися часи, і жінки багато чого домоглися. Тепер вони нарівні з чоловіками можуть навчатися, бути обраними в органи влади, керувати виробництвом, служити в армії, навіть у космос літали. Дедалі частіше ми зустрічаємо жінок, що служать в органах міліції, патрулюють на вулицях. Жінки довели, що вони не є людьми нижчого сорту, а можуть нарівні з чоловіками займатися наукою, робити відкриття, бути талановитими поетами, акторами, літати у космос.
Свобода жінки дала суспільству багато користі. Та не все так просто. Тепер досить багато жінок нарівні з чоловіками палять
цигарки, п’ють спиртні напої, вживають ненормативну лексику, виглядають та й поводяться якось по-чоловічому. І це теж емансипація?
Жінки нарівні з чоловіками, почали і заробляти гроші. Іноді їхні заробітки перевищують зарплатню чоловіків. Добре це чи погано? Це з якого, боку поглянув ти. Мабуть, добре, що жінка соціально захищена настільки, що може самостійно утримувати сім’ю. Але як це відбивається на чоловіках? Це декого з них принижує. Чоловікові часом важко погодитися з тим, що його утримує дружина. Хоча буває й інакше: іноді чоловіки звикають до цього і їх все влаштовує – вони перетворюється на таких собі лежнів. Яким прикладом вони стають для своїх дітей?
Наслідки такого батьківства просто руйнівні як для хлопчиків, так і для дівчаток. Перші наслідуватимуть стереотип “чоловічої” поведінки, а другі просто не здогадуватимуться, якими мають бути справжні чоловіки.
Крім того, у жінки, яка докладає багато зусиль до того, щоб заробити гроші, просто не вистачає часу на сім’ю. Діти залишаються поза її увагою, адже часто доводиться працювати по 10г-12 годин на добу. Добре, якщо є бабуся, може допомогти і запрошена вихователька. Та саме мама конче потрібна! Отож і замислюєшся: чи все так добре з тією емансипацією? Можливо, жіночій половині людства треба від чогось відмовитись, бо безмежна свобода має певні негативні наслідки? Кажуть, від жінки багато чого залежить. Я з цим цілком погоджуюсь. Більше того – вважаю, що від жінки залежить майбутнє нашої країни, бо зовсім не байдуже, як вона виховає своїх дітей, скільки любові вкладе в їхні душі, які акценти розставить у своєму житті (наприклад, народжуватиме дітей чи ні, намагатиметься зберегти сім’ю чи віддасть перевагу кар’єрі). Тому, врешті-решт, від жінки залежить, яким буде наше суспільство. Відповідальність дуже велика! Отже, емансипація (яка, звісно, є прогресом) має бути, на мій погляд, “розумною”. Тоді можна буде відповісти: “Емансипація – це добре!”


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)



Твір опис улюблена вулиця.
Ви зараз читаєте: Твір на тему: Емансипація – чи все так добре?
Copyright © Українська література 2023. All Rights Reserved.