Твір на тему: Що забезпечує душевну гармонію й щастя?Що забезпечує душевну гармонію й щастя?
… Є така єврейська притча. Один чоловік прийшов у гості, і чистота й порядок того дому його прост вразили. Хазяїн зустрів його біля дверей, подзвонив у срібний дзвіночок, прийшов слуга і забрав у гостя капелюх і парасолю. Заходять вони до вітальні, хазяїн дзвонить у срібний дзвіночок, з’являється привітна господарка, розпитує гостя про його родину, справи й здоров’я. Проходять вони до їдальні, хазяїн дзвонить у срібний дзвіночок, виходять рум’яні дочки хазяїна будинку в чистих фартушках, подають обід. Гість думає: у чому ж секрет усього цього? Може, у срібному дзвіночку? Дай-но я його роздобуду!
Вирішив гість усі свої питання, а потім і каже: “Дуже мені усе сподобалося, про одне прошу – дай мені цей срібний дзвіночок!” Хазяїн здивувався, але дзвіночок віддав. Повертається гість до себе додому й каже дружині: “Слухай, я таки знайшов ключ щастя! От тепер ми заживемо! Швиденько став тарілки на стіл!” Та здивувалася, але стіл накрила. Тоді цей чоловік урочисто дістає срібний дзвіночок і дзвонить у нього. Змінилося що-небудь?

Звичайно, ні!
Як би не хотілося нам вірити в існування якогось одного магічного “ключа щастя”, його не існує. Не може бути так, щоб одна людина все життя “билася” над тим, як би покращити своє існування, і не досягла жодного успіху, а інша не робила нічого, а мала все “за просто так”. Щастя й внутрішня гармонія створюється правильним способом життя – і тільки. Щастя – це не якась містична посмішка долі (яка супроводжує обранців, а решті залишається хіба що люто заздрити), а результат постійних зусиль, спрямованих у правильному напрямкові.
У такий спосіб, щастя й внутрішню гармонію забезпечує справжня ціль у житті. Зрозуміло, геть безцільне життя не зможе дати людині щастя й поготів. Отже, треба визначити для себе ціль свого існування й присвятити своє життя дійсно гідним цілям, за які не було б потім “мучительно больно”. Також людині потрібне середовище, де б вона відчувала власну значущість і потрібність для інших, де б вона могла регулярно “поповнювати” свої душевні ємності, коротко кажучи, де б вона могла відчувати й знати, що її люблять. І ця потреба в любові не обмежується тільки рівнем “чоловік-жінка”; батьківська й синівська, материнська й братська, побожна й патріотична – потреба в усіх цих різновидах любові має вдовольнятися, аби людина мала гармонію й щастя. Зрозуміло, що поповнити “запаси” своєї душі людина може тільки в довірливому спілкуванні. Оце й є, на мою думку, три основних “кити” щастя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5.00 out of 5)
Сочинение на тему моя любимая игрушка.
Ви зараз читаєте: Твір на тему: Що забезпечує душевну гармонію й щастя?
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.