Поема О. Твардовського “Василій Тьоркін” – енциклопедія Великої Вітчизняної війниI. Безсмертя “Книги про бійця” (в ній – зображення безсмертного подвигу народу в роки війни; сповнена гумору; написана народною мовою; складалася під час війни).
II. Війна і люди на війні в зображенні О. Твардовського.
1. Головний герой поеми – народ (Тьоркін, офіцери, солдати, генерал, селяни дід та баба тощо; не мають ім’я – це єдиний образ народу).
2. Війна – важка справа: “На войне как на войне” (“Переправа”, “Бой в болоте”, “Про солдата-сироту”; головне – визволення Батьківщини: “Смертный бой

не ради славы, ради жизни на земле”).
3. Життя простого солдата під час війни (війна зображена з точки зору солдата: бої, години відпочинку, поранення, солдатська їжа, мрія про жіночі ласки, листи додому; почуття самозбереження і готовність до подвигу; двобій зі смертю, чекання перемоги тощо).
4. Правда війни (деталі фронтового побуту, пейзажу; невдалі переправи, загроза смерті, почуття незахищеності під час обстрілу; відчуття самотності після звістки про загибель родини, поранення і шпиталь, нагорода, почуття жаху і надія залишитися живим – героїчні і трагічні сторінки війни).
5. Патріотична ідея поеми
(“Мне не надо, братцы, ордена, Мне слава не нужна, А нужна, больна мне родина, Родная сторона!” – це думки Тьоркіна та усіх захисників; ця ідея втілена в образі Тьоркіна, в зображенні поведінки і світосприйняття героя, в ліричних відступах).
III. Популярність поеми О. Твардовського (друкувалась частинами у фронтових газе
Тах, відповідала духу свого часу).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Чи є актуальним образ гобсека сьогдні.
Ви зараз читаєте: Поема О. Твардовського “Василій Тьоркін” – енциклопедія Великої Вітчизняної війни
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.