Роль вчителя в житті Миколки (за оповіданням “Школяр”) (2 варіант)Оповідання “Школяр” розповідає, як хлопчик Миколка дуже хотів вчитися, але через страшенні злидні навчання було покинуто. Бажання вчитися збудив в Миколці його шкільний вчитель. Він завжди був дуже добрий до нього, дохідливо пояснював йому предмети, намагався підтримати матеріально.

В оповіданні вчитель постає як людина благородна, яка усвідомлює свій обов’язок у суспільстві. Якби вчитель не перейшов працювати в інше село, можливо, він би допоміг Миколці довчитися і вийти в люди. Бо бажання хлопця вчитися було досить сильним. Але

через те, що вчитель залишив село, в якому жив Миколка, хлопець кидає навчання і стає поводирем жебрака.

Вчитель був тією людиною, яка спроможна була змінити життя Миколки на краще, але через тяжкі обставини цього не сталося.

“Шануй учителя, як родителя”, – кажуть українці. У давні часи вчитель був однією з найшановніших персон на селі. Лише він міг нести знання і красу в життя бідняків. На превеликий жаль, життя виявилося для Миколки надто жорстоким. Але хлопчик завжди пам’ятатиме свого вчителя – справжнього носія світла.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Малик галина миколаївна біографія.
Ви зараз читаєте: Роль вчителя в житті Миколки (за оповіданням “Школяр”) (2 варіант)
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.