Твір на тему: Народна пісня

Народна пісня… Хто її не слухав або не співав сам?! Століттями вона лунає по нашій Україні, чаруючи слухачів мелодійністю, красою, задушевністю. У словах М. Добролюбова розкрита суть української пісні: “Відомо, що в пісні вилилася вся минула доля, весь справжній характер України, пісня і дума1 становлять там народну святиню, краще добро українського життя, в них горить любов до Батьківщини, виблискує слава минулих подвигів”. Як бачимо, наш народ талановитий і могутній, тому невичерпна сила її пісні.
Через ці фольклорні перлини ми розуміємо,

який наш народ людяний, сердечний. А пережити всю буремну історію волелюбному люду допомогла любов. Мабуть, саме тому в пам’яті кожного збереглося безліч пісень про кохання. Вони хвилюють нас, не залишають байдужими: або крають душу і навертають сльози, або заспокоюють і викликають усмішку. Вважають, що пісні про сімейне життя, про кохання є вершиною народної творчості. Такі пісні, як “Козаченьку, куди будеш”, “Ой чого ти, дубе” та інші, не тільки поетизують ніжність закоханих, але в них ми відчуваємо також подих історії:
Ой не плач, дівчино, не журись,
Та до мого серденька пригорнись…

… Я вернусь, серденько, восени,
Як упаде листячко з калини.
А як жито зацвіло,
Прийшла вістка у село:
“Не вертатись вже до тебе козаку
Заснув в степу він, сердега, довіку…
У багатьох піснях почуття дівчини міцні та яскраві, а біль розлуки з милим нестерпний. Бачимо велике бажання мати щастя, але певні причини і перешкоди, що стоять на шляху до нього, призводять до трагедії:
Гей, мене чарують
Зорі серед ночі.
Не дають заснути
Серцю карі очі
Гей, лети, мій коню.
Степом і ярами,
Розбий мою тугу
В бою з ворогами.
Народ оспівує родинні зв’язки, змальовує сімейне життя. В одних творах – це щасливе подружжя, в інших бачимо трагічні сімейні обставини:
Ой за мостом, мостом
Трава зеленіє:
За хорошим чоловіком
Жінка молодіє.
Ой за мостом, мостом
Трава посихає:
За ледачим чоловіком
Жінка погибає.
Родинно-побутові пісні стверджують невмирущість народного духу, бо відтворюють вони реальний глибинний світ життя, розкривають розмаїття людських почуттів, глибину душі.
Ціла низка народних перлин взяті письменниками за основу своїх творів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Пісня про матір олійник вірш.
Ви зараз читаєте: Твір на тему: Народна пісня
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.