Гончар Назар – Біографія


Назар Михайлович Гончар народився 20 квітня 1964 у Львові – український поет і перформер.

Лауреат премії БУ-БА-БУ за найкращий вірш 1989 року. Автор поеми-комікса “Казка-показка про Байду-Немову” (1993), а також збірок віршів: “Закон всесвітнього мерехтіння” і “ПРОменеВІСТЬ”.

Випускник Львівського університету ім. І. Франка (1986, українська філологія).

Співзасновник літературного гурту “ЛУГОСАд” (ЛУчук-ГОнчар-САдловський). Писав паліндроми, був членом літугруповання “ГЕРАКЛІТ”.
Стипендіат програм “Urbani” (2005), “Gaude Polonia” (2007) і “Stadtschreiber der Stadt Graz” (2007/2008).

Твори Назара Гончара входять в шкільну програму вивчення української літератури.

Жив у Львові. Неодноразово виступав у Польщі. У 2007 році тут вийшов томик його вибраних віршів у перекладах Анети Камінської та Андрія Поритка (з участю автора). Його тексти були також опубліковані в антології “Wiersze zawsze s? wolne. Poezja ukrai? ska przek? adach Bohdana Zadury” та в часописах “art”, “LiteRacje” “Poci? g 76” (w t? umaczeniu Anety Kami? skiej i Andrija Porytki). Польська Інтернет-сторінка автора – на порталі www. literackie. pl. Стипендіат програм “Urbani” (2005), “Gaude Polonia” (2007) та “Stadtschreiber der Stadt Graz” (2007/2008).2008 року австрійське видавництво “Leykam” (Грац) видало перформативну поезію і лірику Назара Гончара у збірці “Lies dich”, куди увійшла оригінальна німецькомовна творчість поета,

а також вірші Гончара у перекладі Христини Назаркевич.

Його творчість не обмежувалася аркушем, пером і словом. Свого часу він працював актором у Львівському театрі ім. Леся Курбаса, заснував поетичний “Театр Ледачої Істоти” та студію перформенсу PERHAPS. А з початком XXI ст. одним із перших дивував львів’ян мистецтвом перформенсу.

Загинув 21 травня 2009 під час купання в озері, яке розташоване в кар’єрі неподалік від Ужгорода. Один зі свідків трагедії, письменник Андрій Любка, розповів, що Назар Гончар поїхав відпочити на озеро після зустрічі зі студентами Ужгородського національного університету: “… Він увесь час був біля берега: сидів у воді й трохи плавав. За кілька хвилин ми помітили, що товариш зник. Почали гукати, а через п’ять хвилин побачили його тіло за 30 метрів від берега”. Згідно з висновком лікарів, причиною смерті стала ішемічна кардіоміопатія. Про свою хворобу серця поет не знав.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Твір береться мудрість не із заповітів.
Ви зараз читаєте: Гончар Назар – Біографія