“Пісні для України – все: і поезія, й історія, і батьківська могила” (М. Гоголь)


Народна пісня – нев’януча окраса духовності. Увесь вік людський супроводжується піснями. До них зверталися в будень і свято, в горі і радості, колективно і поодинці. Адже пісня, як сказав Михайло Шевченко, укладач збірки “Найкращі пісні України”, має те велике, єдине, що не вмирає, що гукає, об’єднує, проймає жагучим почуттям духовності.

Доля української пісні сумна і героїчна. Багато трагічного було в житті народу: монголо-татарське іго, голод, розруха, страшна руїна, – а пісня вистояла, не вмерла. Змінюється суспільний устрій, потрясають світи війни, на зміну одним поколінням приходять інші зі своїми смаками й уподобаннями, а пісня така ж прекрасна і молода. Пісня завжди з людиною, все життя вона – вірний супутник і друг. Під лагідний спів неньчиної колискової виростали діти. Радість і надія на щастя, біль розлуки і смуток від нерозділеного кохання можна знайти у пісні. З піснями вирушали козаки в походи, з ними здійснювали свої героїчні подвиги, насміхалися над смертю, уславлювали отаманів.

Ні в добру, ні в злу годину пісня не покидає людину. Вона помножить радість, розділить горе, додасть сили і витримки. У пісні можна почути голос рідного краю, відлуння своїх почуттів, висловити надії та сподівання, отримати мудру пораду. Народна пісня – це глибинний світ життя і боротьби, світ надій і сподівань, які не покидають людину і

в найтяжчі лихоліття. Українська пісня – поетичний вияв працелюбної і співучої вдачі народу, образне втілення його історії, моралі, мрій. Пісня нездоланна і безсмертна, як сам народ, як наша Україна:

Україна моя починається

Там, де доля моя усміхається.

І, як пісня, як спів солов’їний,

Не кінчається Україна.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Третя рота скорочено.
Ви зараз читаєте: “Пісні для України – все: і поезія, й історія, і батьківська могила” (М. Гоголь)