Тема кохання в романі Стендаля “Червоне і чорне”

Як стверджують літературознавці, щоб бути правдивим у своїх творах, письменник повинен спостерігати та аналізувати життя, а, за Стендалем, література повинна бути дзеркалом життя, відображувати його.
Результатом такого спостереження Стендаля став соціально-психологічний роман “Червоне і чорне”, створений відомим французьким письменником-класиком у 1830 році, бо сюжет його підказала автору хроніка кримінальної справи, яку він прочитав у газеті. Задум автора полягав у тому, щоб зобразити реальну картину життя суспільства, показати

долю людини з нижчих верств у її пошуках щастя.
Жульену Сорелю, головному герою роману, довелось зустріти в своєму короткому житті багато людей різного віку, різного достатку, різного соціального становища. Але було дві людини, які, без сумніву, відіграли значну роль на життєвому шляху юнака. Це жінки. Провінціалка мадам де Реналь та аристократка маркіза Матильда де Ла-Моль.
Звістка, що мер де Реналь найняв для своїх дітей начитаного гувернера-селянина прокотилась містом. Старовинний патріархальний Вер’єр затаївся в очікуванні розвитку подій: хтось заздрив меру через його придбання, хтось зазіхав
на його принадну дружину. А юнак та пані тим часом покохали одне одного, знайшли душевну близкість. І, дійсно, чи могла молода освічена жінка пройти повз сяючі очі вихователя своїх дітей? Чи могли залишити її байдужою увага, захват, з якими Жульен сприймав усі її слова та вчинки? Сором’язливий на початку їх знайомства, шалений у досягненні своєї цілі, Жульєн підкорив серце мадам де Реналь навічно. І ніякі сімейні обов’язки, ніякі пересуди вже не змогли затьмарити світла кохання молодої жінки. А що ж Жульєн? Жадоба боротьби з багатими не дозволила юнакові побачити в коханні пані те велике та чисте почуття, яке возвеличує, піднімає нас над землею і задля якого віддають люди своє багатство.
Після невдалого перебування у Безансонській семінарії Жульєн, заручившись підтримкою абата Пірара, потрапляє в Париж, у будинок маркіза де Ла-Моля. Його наполеглива праця в бібліотеці, уроки верхової їзди, а головне – чесність, порядність привертають увагу Матильди де Ла-Моль. Знатна красуня, дочка маркіза, покохала його. її вражають гордість юнака, не притаманна простій людині, та розум, теж дивний для сина теслі. Цей розум був несхожий на розум молодиків її оточення. Це особистість, що творить себе за законами природи та глузду. Для неї Жульєн став людиною, що може зробити вчинок.
Батько Матильди був готовий дати згоду на шлюб своєї доньки. А Жульєн навіть мріяв потай про сина, спадкоємця, який створить йому відповідне становище у світі. Серце Матильди було скорено… . До ешафоту залишалось декілька кроків.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Роль митця у поемі давня казка.
Ви зараз читаєте: Тема кохання в романі Стендаля “Червоне і чорне”
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.