Тема залишеної Батьківщини в творчості Т. ОсьмачкиТодось Осьмачка повертається до України, до рідного краю, незмінну любов до якого проніс через усе своє страдницьке життя. Повертається в талановитих творах.

Тема залишеної Батьківщини – одна з провідних в емігрантській літературі, тому що відчуття рідної землі в кожної людини є досить сильним, розлука з нею – болюча й часто трагічна. І творчість Т. Осьмачки не є винятком. Для нього, як ні для кого іншого, властива романтична туга за Україною, рідним найчарівнішим куточком – Черкащиною.

Україна в однойменному вірші поета змальована

надзвичайно привабливою, соковитою. Багата природою й людьми, от тільки щастям не наділена. Майстер слова підкреслює, що “в руці Господній України синє небо”, шляхи, гори, звірі, води, птахи, щастя, діти. Це і є тим багатством, що лежить в основі любові до рідної землі.

До образу України Тодось Осьмачка звертався дуже часто, сповідуючись у своїй любові чи виливаючи свій біль.

У 1926 році в поезії “Розкрила небо Україна” поет писав: Моя тужлива Україно, таку тебе я полюбив, і за твою одну сльозину навіки голову згубив.

Тодось Осьмачка – письменник з мужнім громадянським голосом. Його творчість осяяна чистою синівською любов’ю до рідної землі, вона торкає струни наших душ, закликаючи любити Батьківщину.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Земля жива твір.
Ви зараз читаєте: Тема залишеної Батьківщини в творчості Т. Осьмачки
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.