Твір на тему: Спілкування – це наука чи мистецтво? (твір у публіцистичному стилі мовлення)

Спілкування – це наука чи мистецтво? (твір у публіцистичному стилі мовлення)
Гадаю, що кожен на питання “Чи вмію я спілкуватися?” відповість так: “Скільки живе людина, стільки вона вчиться”. Знань ніколи не буває багато. А знання мовного етикету характеризують загальний рівень інтелекту й культури особистості. З питань культури спілкування написано чимало досліджень мовознавцями, психологами, вченими різних наук. Чому ж цьому питанню надається так багато уваги?
Спілкуватися можна “грамотно” й “безграмотно”.

Партнерів по спілкуванню можна перетворити на недругів, а можна – у прихильників. Ваша манера спілкування – це те, що стоїть між вами й іншою людиною. Іноді це стіна, яка вас розділяє. Якщо ви самі хочете, щоб існувала ця стіна, – ваше право. А якщо не хочете? Але вона все-таки виникає? Чи вмієте ви так привітатися з людиною чи про щось запитати, щоб їй приємно було відповісти вам? Чи здатні ви викликати інтерес і почуття довіри? Якщо з вами грубі – чи знаходите ви відповідну реакцію, крім власної грубості?
У спілкуванні людина насамперед повинна вміти скинути маску. Адже ми звикли соромитися відкрито
висловлювати свої почуття. У нас є завчені маски – шаблони зовнішньої поведінки. Вони слугують захистом від надмірної допитливості й нескромності інших, захистом від можливих глузувань, “шпичок” та “укусів”. Ми всі повинні навчитись відвертості. Це не означає демонструвати інтимні сторони свого життя. Не можна вимагати й від іншого, щоб він постійно “розкривався”. Все просто: треба активно, виразно виявляти свої почуття. Треба бути безпосереднім і не боятися, що за це покарають.
Хочеться порадити своїм ровесникам намагатися зробити спілкування приємним і корисним. Як кажуть, треба вміти допомагати людям словом і ділом.
Пам’ятайте, що завжди необхідно бути уважним, ввічливим і доброзичливим при спілкуванні, поважати співрозмовника, уважно його слухати. Відомо, що найкращий співрозмовник той, хто більше слухає, а менше говорить.
Неввічливо багато говорити про себе, перебивати співрозмовника.
Іноді дратує, коли людина розмовляє без потреби голосно, вживає грубі слова. А як важливо відчувати настрій співрозмовника, його ставлення до ваших слів.
Отже, спілкування – це наука і мистецтво.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Стислий переказ твору москаль чарівник.
Ви зараз читаєте: Твір на тему: Спілкування – це наука чи мистецтво? (твір у публіцистичному стилі мовлення)
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.