Твір на тему: Як я розумію поняття “культурна людина”У перекладі з латинської мови слово “культура” означає – обробка, освіта, вихованість. Це слово вживали як протилежне слову “натура” – природа. Тобто все, до чого доторкнулася рука людини, все штучне, неприродне – підпадало під це визначення. Але, пізнаючи навколишній світ, людина пізнавала, а разом із тим і “обробляла”, саму себе, займалася освітою, вихованням.
Культурна людина, на мій погляд, – це людина вихована. Вона не тільки засвоїла правила поведінки, що їй передали батьки та вчителі; вона постійно прагне досконалості,

слідкує за собою, за своєю мовою, за своїми вчинками. Це людина, яка завжди має сміливість визнати свою помилку, ніколи не соромиться своєчасно вибачитись.
Мабуть, це ще й чуйна людина, яка щиро співчуватиме тобі у твоєму горі, і так само щиро, без заздрощів, радітиме твоєму успіхові.
Культурна людина – це людина освічена. Вона постійно прагне пізнати щось нове і не тільки у тій галузі науки, яку вона обрала своєю майбутньою професією. Культурна людина прагне пізнати життя в усіх його проявах – в науці, мистецтві, політиці, коханні, сімейному житті, вихованні дітей тощо.
А ще культурна людина має бути чистою й красивою. І не тільки внутрішньою красою, але й зовнішньо. Недарма ж навіть у школі існує такий предмет як фізична культура. Це не тільки заняття спортом, це – культура тіла, гармонійного розвитку людини. Фізична культура допомагає людині гармонійно розвиватися, відчувати чистоту й красу свого тіла, легкість ходи, плавність рухів, ясність думок.
Культурна людина творить майбутнє життя. Вона з глибокою пошаною ставиться до традицій свого народу, до творів культури попередніх поколінь. Культурна людина ніколи не зруйнує пам’ятник, не спалить книжку, не знищить картину. Навпаки, вона захистить минуле – вірою, силою, розумом. А цим захистить сучасне й майбутнє.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5.00 out of 5)
Паспорт твору мина мазайло.
Ви зараз читаєте: Твір на тему: Як я розумію поняття “культурна людина”
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.