Акафіст за душі померлих

Кондак 1

Незбагненним промислом для вічного блага світ готуючи, людям час і образ кончини Ти, Господи, визначив; прости всім відвіку спочилим усі гріхи їхні, прийми їх в оселі світла і радування, поспіши відкрити їм обійми Отчі і почуй нас, що звершуємо їх пам’ять і співаємо:

Господи, любове невимовна, пом’яни спочилих рабів Твоїх.

Ікос 1

Адама упалого і весь рід людський від вічної загибелі спасаючи, Ти, Благий, послав у світ Сина Твого, щоб хрестом і воскресінням Його і нам засяяло вічне життя. На безмежне

Твоє милосердя уповаючи, чекаємо нетлінного Царства слави Твоєї, спочилим дарувати його просимо і молимося Тобі:

Звесели, Господи, душі, втомлені житейськими бурями, щоб вони забули скорботи і зітхання земні.

Почуй їх, Господи, на лоні Твоєму, як мати дітей своїх, і скажи їм: прощаються вам гріхи ваші.

Прийми їх, Господи, у блаженне і тихе пристановище Твоє, щоб вони зраділи у божественній славі Твоїй.

Господи, любове невимовна, пом’яни спочилих рабів Твоїх.

Кондак 2

Осяянням Всевишнього просвіщений, преподобний Макарій почув голос від черепа язичницького: “Коли ви молитеся

за страждаючих у пеклі, відрада буває язичникам”. О дивна сила молитов християнських, якими підземне пекло освітлюється! Невірні разом з вірними приймають утішення, коли за весь світ взиваємо: алилуя.

Ікос 2

Сказав колись Ісаак Сирин: “Серце, яке милує, щогодинно приносить слізні молитви за людей і тварин і за все творіння, щоб збереглися і очистилися”. Так і ми всі сміливо просимо у Господа допомоги всім відвіку спочилим, взиваючи:

Пошли нам, Господи, дар гарячої молитви за померлих.

Пом’яни, Господи, всіх, що заповідали нам, недостойним, молитися за них і очистити забуті ними гріхи.

Пом’яни, Господи, всіх, що були поховані без молитви; пом’яни, Господи, в оселі Твоїй усіх від скорботи або радості спочилих смертю несподіваною.

Господи, любове невимовна, пом’яни спочилих рабів Твоїх.

Кондак З

Винні ми в бідах світу, в стражданні безсловесних тварин, у болістях і муках непорочних немовлят, бо гріхопадінням людей зруйнувалося блаженство і краса всіх істот. О найвеличніший із усіх невинних страждальців, Христе Боже наш! Ти єдиний можеш відпускати гріхи всім, подай світові первозванне благоденство, щоб знайшли його мертві і живі, взиваючи: алилуя.

Ікос З

Світло тихе, Визволителю всієї вселенної, що любов’ю весь світ обіймаєш, ось чується з Хреста волання Твоє за ворогів: “Отче, відпусти їм!” Ім’ям Твого всепрощення і ми насмілюємося молитися Отцю Небесному за вічне упокоєння Твоїх і наших ворогів:

Прости, Господи, тих, що пролили невинну кров і засіяли житейський наш шлях скорботами, що своє благоденство влаштували сльозами ближніх своїх.

Не засуди, Господи, тих, що гнали нас наклепами і злобою, віддай їм милістю; за тих, кого ми скривдили і зневажили несвідомо, нехай буде свята наша молитва за них таїнством примирення.

Господи, любове невимовна, пом’яни спочилих рабів Твоїх.

Кондак 4

Спаси, Господи, тих, що в тяжких муках сконали, убієнних, живими похованих, землею засипаних, вогнем і хвилями поглинутих, звірами роздертих, від голоду, морозу, бурі або падіння з висоти померлих, подай їм радість Твою вічну за скорботну кончину. Нехай вони благословляють час своїх страждань як день відкуплення, співаючи: алилуя.

Ікос 4

Усім, кого прийняла могила у світлій юності, хто на землі терновий вінець страждань прийняв, хто земної радості не побачив, воздай їм, Господи, щедротами Твоїми невичерпної любові. Від тяжких трудів померлим, Господи, подай нагороду.

Прийми, Господи, у райські чертоги юнаків і дів і сподоби їх веселості на вечері Сина Твого. Утіш, Господи, скорботу батьків за дітей своїх померлих.

Упокой, Господи, всіх, хто не мав ні родичів, ні близьких, за яких немає кому піднести молитву до Тебе, Сотворителя, нехай щезнуть гріхи їхні від сяяння всепрощення Твого.

Господи, любове невимовна, пом’яни спочилих рабів Твоїх.

Кондак 5

Як останнє знамення для напоумлення і покаяння Ти, Господи, дарував смерть. Під час суворого її блищання суєта земна розкривається, пристрасті плотські і страждання затихають, непокірний розум смиряється. Правда вічна відкривається, обтяжені ж гріхами і безбожники на смертному ложі сповідують Твоє вічне буття і до милосердя Твого взивають: алилуя.

Ікос 5

Отче всякої утіхи, Ти сонцем освітлюєш, плодами насолоджуєш, красою світу друзів і ворогів веселиш. Віруємо, що і за гробом Твоє милосердя не вичерпується, що милує всіма відкинутих грішників. Сумуємо за жорстоких і беззаконних хулителів святині Твоєї. Нехай буде над ними спасаюча блага воля Твоя.

Прости, Господи, тих, що без покаяння померли; спаси тих, що в затьмаренні розуму свого самі себе згубили; нехай погасне гріховне їх полум’я у морі благодаті Твоєї.

Господи, любове невимовна, пом’яни спочилих рабів Твоїх.

Кондак 6

Страшним є морок душі, що від Бога віддалилася, совісті докори, скрегіт зубів, вогонь невгасимий і черва невмируща. Жахаюся такої долі і, як за самого себе, молюся за страждаючих у пеклі. Нехай зійде на них росою прохолоди наша пісня: алилуя.

Ікос 6

Засяяло світло Твоє, Христе Боже наш, на тих, що сидять у темряві і тіні смертній, і сущих у пеклі і до Тебе взивати не можуть. У глибини землі зійшовши, Господи, виведи тих, хто через гріхи з Тобою розлучився, але не відрікся від Тебе. Діти Твої страждають люто, помилуй їх.

Згрішили вони проти Тебе і перед Тобою, безмежно тяжкі гріхи їхні, милість же Твоя невичерпна.

Відвідай гірку убогість душ, що від Тебе віддалилися; помилуй, Господи, тих, що гнали істину несвідомо; нехай буде їм любов Твоя не вогнем, що спалює, а райською прохолодою.

Господи, любове невимовна, пом’яни спочилих рабів Твоїх.

Кондак 7

Допомогу подати правицею Своєю поспішаючи спочилим рабам Своїм, явися нам, Господи, у видіннях таємничих, ясновидно, на молитву нас надихаючи, щоб, поминаючи спочилих, ми творили за них благі діла і подвиги, взиваючи: алилуя.

Ікос 7

Церква Христова Вселенська безперестанно щогодинно підносить молитви за спочилих по всій землі, бо гріхи світу омиваються пречистою кров’ю Божественного Агнця від смерті до життя і від землі до небес силою молитов за душі спочилих перед вівтарем Божим.

Нехай буде, Господи, заступництво Церкви для померлих сходинками на небеса. Помилуй їх, Господи, заступництвом Пресвятої Богородиці і всіх святих.

Прости їм гріхи, заради вірних Твоїх, що день і ніч до Тебе взивають. Заради незлобивих немовлят помилуй, Господи, батьків їхніх, і сльозами матерів їхніх визволи дітей їхніх від гріхів.

Молитвами безвинних страдників, за кров мучеників пощади і помилуй грішників. Прийми, Господи, молитви наші і милостині як спомин чеснот їхніх.

Господи, любове невимовна, пом’яни спочилих рабів Твоїх.

Кондак 8

Увесь світ є спільною священною могилою, бо на всякому місці є порох отців і братів наших. Єдиний, що незмінно полюбив нас, Христе Боже наш, прости всіх померлих від початку і донині, щоб вони співали безмежною любов’ю: алилуя.

Ікос 8

Гряде день, як піч палаюча, день великий і страшний останнього Суду, тайни людські відкриються, книги совісті розгорнуться. “Примиріться з Богом!” – взиває апостол Павло. Примиріться раніше того страшного дня.

Допоможи нам, Господи, сльозами живих поповнити невистачаюче померлих. Нехай буде їм, Господи, голос сурми ангельської благовістям спасіння, і в час Суду Твого сподоби їх радісного помилування.

Увінчай, Господи, славою за Тебе постраждалих і покрий гріхи немічних благістю Твоєю. Господи, Ти всіх на ім’я знаєш, пом’яни тих, що в чернечому образі спасалися, пом’яни благословенних пастирів з дітьми їхніми.

Господи, любове невимовна, пом’яни спочилих рабів Твоїх.

Кондак 9

Благословляйте швидкоплинний час. Кожна бо година, кожна миттєвість наближає до вічності. Нова скорбота, нова сивина є вісники грядущого світу, свідки тління земного, які сповіщають, що все минає, що Царство вічне наближається, де немає ні сліз, ні зітхання, але відрадний спів: алилуя.

Ікос 9

Як дерево у свій час листя свого позбавляється, так і наші дні кожного року зменшуються. В’яне і юності свято, світильник радості гасне, наближається відчуження старості. Друзі і родичі помирають. Де ви, юні, радіючі?

Безмовні гроби їхні, але душі їхні у правиці Твоїй. Думаємо про споглядання їхнє зі світу духовного. Господи, Ти є Сонце пресвітле, осяй і зігрій оселі померлих. Нехай навіки пройде час гіркого розлучення.

Сподоби нас радісної зустрічі на небесах.

Сотвори, Господи, щоб ми були єдине з Тобою. Поверни, Господи, померлим чистоту дитинства і благодушність юності, і святом Пасхи нехай буде для них життя вічне.

Господи, любове невимовна, пом’яни спочилих рабів Твоїх.

Кондак 10

Проливаючи тихі сльози на могилах родичів наших, молимося з надією і з упованням взиваємо: скажи нам, Господи, що Ти простив гріхи їхні! Дай про це таємне одкровення духу нашому, щоб ми співали: алилуя.

Ікос 10

Усю пройдену путь життя нашого бачу я, оглядаючись, як багато людей від першого дня і донині відійшло, і багато з них добре мені вчинили. Любов’ю своєю достойне їм віддаючи, взиваю до Тебе:

Сподоби, Господи, слави небесної батьків моїх і ближніх моїх, що над постіллю моєю немовляти пильнували, зростили і виховали мене.

Прослав, Господи, перед ангелами святими всіх, хто благовістував мені слово спасіння, що вчили мене добра і правди святим прикладом життя свого.

Насолоди, Господи, тих, що у дні скорботи моєї послужили мені таємничою манною.

Усіх добродійників і благодійників нагороди і спаси.

Господи, любове невимовна, пом’яни спочилих рабів Твоїх.

Кондак 11

Де ти, жало смерті, де морок і страх твій, що був раніше? Віднині ти бажана, бо нерозлучно з’єднуєш з Богом. Великий спокій суботства таємничого.

Бажання маю померти і бути з Христом, взиває апостол. Тому і ми, дивлячись на смерть як на стежку до вічного життя, взиваємо: алилуя.

Ікос 11

Воскреснуть мертві, і встануть сущі у гробах, і звеселяться ті, що живуть на землі, бо повстануть тіла духовні, світло прославлені, нетлінні. Кістки сухі, слухайте слово Господнє: “Ось я введу в вас дух життя, і дам на вас жили, і одягну на вас плоть, і простягну по вас шкіру”.

Повстаньте із давно минулих часів викуплені кров’ю Сина Божого, оживлені смертю Його, засяяло бо на нас світло Воскресіння.

Відкрий їм, Господи, нині всю безодню досконалостей Твоїх. Ти сяяв їм світлом сонця і місяця, нехай побачать вони і славу променесяйних ликів ангельських.

Ти насолоджував їх величчю світил небесних сходу і заходу, нехай же побачать вони і світло невечірнє Твого Божества.

Господи, любове невимовна, пом’яни спочилих рабів Твоїх.

Кондак 12

Плоть і кров Царства Божого не успадкують, поки живемо у плоті – відлучені від Христа.

Якщо ж помремо, то оживемо для вічності. Подобає бо нашому тлінному тілу одягнутися в нетлінне і мертвому цьому засяяти безсмертям, щоб у світлі невечірньому дня співати: алилуя.

Ікос 12

Чекаємо зустрічі з Господом, чекаємо ясної зорі воскресіння, чекаємо пробудження із гробів родичів наших і знайомих і оживлення тих, що померли у величній красі життя. І торжествуємо грядуще Преображення всього творіння і до Оновителя нашого взиваємо:

Господи, Ти сотворив світ для торжества радості і добра, нас підняв із глибини гріховної до святості; дай померлим царювати посеред нового буття, нехай вони засяють, як світила на небі, у день слави їхньої.

Нехай буде для них Агнець Божественний світлом невечірнім.

Дай, Господи, і нам святкувати з ними Пасху нетлінну. З’єднай померлих і живих у нескінченній радості.

Господи, любове невимовна, пом’яни спочилих рабів Твоїх.

Кондак 13

О Премилосердний Отче безначальний, що усім хочеш спасіння, Ти Сина послав до загиблих і вилив Духа Животворчого! Помилуй, прости і спаси рідних і близьких для нас померлих і всіх відвіку спочилих і заступництвом їх відвідай нас, щоб разом з ними ми взивали до Тебе, Спасителя Бога, пісню перемоги: алилуя.

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються Ікос 1 і Кондак1 .

Молитва за померлих

Боже духів і всякої плоті, Ти смерть подолав і диявола знищив і життя світу Твоєму дарував! Сам, Господи, упокой душі спочилих рабів Твоїх: святійших патріархів, первосвященних митрополитів, архієпископів і єпископів, що у священничому, церковному і чернечому чині Тобі послужили; будівничих святих храмів, православних праотців, отців, братів і сестер наших, що тут лежать і всюди; вождів і воїнів, що за віру і вітчизну життя своє поклали, вірних убієнних в міжусобицях, утоплих, згорілих, на морозі замерзлих, роздертих звірами, від голоду померлих, без покаяння несподівано померлих і тих, що не встигли примиритися з Церквою і зі своїми ворогами; самогубців, позбавлених розуму, всіх, що заповідали нам молитися, і вірних, що християнського поховання були позбавлені, у місті світлому, у місті квітучому, у місті спокою, де немає ні хвороб, ні печалі, ні зітхання. Всякий гріх, вчинений ними словом, чи ділом, чи думкою, як благий Чоловіколюбець Бог прости, бо немає людини, яка б жила і не згрішила.

Ти бо єдиний без гріха, правда Твоя – правда повіки, і слово Твоє – істина.

Бо Ти є воскресіння, життя і спокій спочилих рабів твоїх (імена), Христе Боже наш, і Тобі славу возсилаємо з безначальним Твоїм Отцем і Пресвятим, і Благим, і Животворчим Твоїм Духом нині, і повсякчас, і навіки-віків.

Амінь

Акафіст за померлого (одного )

Кондак 1

Непереможний Владико і Первосвященику, Ти за спасіння грішного світу віддав душу Свою, щоб ми, недостойні, могли дітьми Божими стати і перебувати в невечірнім дні Царства Твого. Сам, Господи, даруй прощення і вічну радість померлому, за нього бо з благанням до Тебе взиваємо:

Ісусе, Судде всемилостивий, райської насолоди сподоби раба Твого.

Ікос 1

Ангеле охоронителю святий, Господом даний, прийди помолися за раба Божого, якого ти на всіх путях житейських супроводжував, оберігав і наставляв, тому взивай з нами до Спаса щедрого:

Ісусе, знищи рукописання гріхів раба Твого (ім’я); Ісусе, вилікуй його рани душевні.

Ісусе, нехай не буде на землі гірких споминів про нього; Ісусе, заради цього помилуй кривдників його і скривджених ним.

Ісусе, покрий його недоліки світлоносною ризою Твого визволення; Ісусе, звесели його милосердям Твоїм.

Ісусе, невимовний, великий і дивний, явися йому Сам.

Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насолоди сподоби раба Твого!

Кондак 2

Бачимо очима духовними, як носиться душа померлого, неначе горлиця понад землею, і з висоти Божественного розуміння гріхи і спокуси минулого життя споглядає, гірко ридає за кожний день, що проминув даремно, але Сам помилуй раба Твого, Владико, нехай увійде він у Твій спокій, співаючи: алилуя.

Ікос 2

Якщо Ти страждав за весь світ, якщо Ти проливав сльози і кривавий піт за живих і померлих, то хто нас утримає від молитви за померлого? Уподібнюючись Тобі, що зійшов аж до пекла, молимося за спасіння раба Твого:

Ісусе, життя подателю, осяй його світлом Твоїм; Ісусе, нехай він буде єдине з Тобою і Отцем.

Ісусе, Ти всіх закликаєш у виноградник Твій, не забудь осяяти його світлом Твоїм; Ісусе, щедрий подателю вічних нагород, покажи його сином чертогу Твого.

Ісусе, поверни душі’ його благодатні сили первозданної чистоти; Ісусе, нехай примножаться в ім’я його добрі діла.

Ісусе, зігрій осиротілих Твоєю таємничою відрадою.

Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насолоди сподоби раба Твого.

Кондак З

Зв’язаний путами плоті раб Твій впадав у гріх, але дух його томився за Твоєю вічною правдою і святістю; нині ж, коли плотська неміч скута могильним тлінням, нехай піднесеться душа його вище сонця до Тебе, Всесвятого, і заспіває пісню визволення: алилуя.

Ікос З

Верховний апостол Твій у холодну ніч біля багаття тричі відрікся від Тебе, і Ти спас його. Єдиний Ти знаєш неміч єства, прости і рабу Твоєму (ім’я) різноманітні відпадіння від волі Твоєї.

Ісусе, осели його там, де немає омани; Ісусе, визволи його від тяжких мук совісті.

Ісусе, нехай повіки згине пам’ять про гріхи його; Ісусе, спокус юності його не пом’яни.

Ісусе, від тайних беззаконь очисти його; Ісусе, осіни його тихим світлом спасіння.

Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насолоди сподоби раба Твого.

Кондак 4

Бурі життя пройшли, страждання земні закінчено, безсилі вороги з їхньою злобою, але сильна любов, що визволяє від вічного мороку і спасає всіх, за кого підноситься смілива пісня: алилуя.

Ікос 4

Ти безмежно милосердний до нас, Ти єдиний Спаситель. Що ми додамо до подвигу спасаючої любові Твоєї? Але Симон Киринейський допомагав Тобі, Всесильному, нести хрест. Так і нині Твоїй благості угодно звершити спасіння близьких з нашою участю:

Ісусе, Ти заповідав носити тягар один одного; Ісусе, Ти після смерті милуєш нас за благанням близьких.

Ісусе, Ти поклав союз любові між мертвими і живими; Ісусе, нехай послужать подвиги люблячих на спасіння рабу Твоєму (ім’я).

Ісусе, почуй його волання сердечне, яке ми вустами нашими возносимо; Ісусе, в наших сльозах прийми його покаяння.

Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насолоди сподоби раба Твого.

Кондак 5

Боже, прийми його передсмертне зітхання скрушення як молитву благорозумного розбійника. Він погас на життєвому хресті; дай успадкувати йому Твоє обітовання, як тому: “Амінь,

Говорю тобі: зі Мною будеш у раю, де собори грішників, які покаялися, радісно співають: алилуя”.

Ікос 5

За нас розіп’ятий, за нас мучений, простягни руку з Твого хреста, краплями крові Твоєї змий безслідно гріхи його, благообразною Твоєю наготою зігрій оголену осиротілу душу:

Ісусе, Ти знав його життя від народження і полюбив його; Ісусе, Ти бачив його здалека з висоти хреста Твого.

Ісусе, Ти простягав йому, що йшов у далечінь, уранені обійми Твої; Ісусе, Ти взивав за його прощення на кривавій Голгофі.

Ісусе, Ти лагідно помирав за нього в тяжких муках; Ісусе, Ти був покладений у гріб, освяти його могильний спокій.

Ісусе, Ти воскрес, вознеси до Отця озлоблену світом і спасенну Тобою душу.

Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насолоди сподоби раба Твого.

Кондак 6

Спить він вічним своїм сном могильним, але душа його не дрімає, чекає Тебе, Господи, жадає Тебе, вічного Жениха. Нехай сповняться на померлому слова Твої: “Хто споживає Мою плоть і хто п’є Мою кров, той має життя вічне”. Дай йому споживати манну таємничу і співати біля престолу Твого: алилуя.

Ікос 6

Смерть розлучила з усіма близькими, душа стала далі, знайомі скрушуються, і тільки Ти залишився близько. Зруйнувалася перегородка плоті, і Ти відкрився у неприступній величі Божества з очікуванням відповіді:

Ісусе, любове, вища за всяке розуміння, помилуй раба Твого; Ісусе, віддаляючись від Тебе, він тяжко страждав.

Ісусе, прости невірність його серця; Ісусе, обмануті надії породжували тугу за Тобою.

Ісусе, згадай ті години, коли душа його тремтіла від захвату Твого; Ісусе, дай спочилому неземну радість і спокій.

Ісусе, єдиний вірний і незмінний, прийми його.

Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насолоди сподоби раба Твого.

Кондак 7

Віруємо, що недовгою буде розлука наша. Ми погребаємо тебе, як на полі зерно, ти виростеш в іншій країні. Нехай згине в могилі кукіль гріхів твоїх, а добрі діла там засяють, де насіння добра приносить нетлінні плоди, де душі святі співають: алилуя.

Ікос 7

Коли долею померлого стане забуття, коли образ його згасне в серцях і час згладить разом з могилою ревність молитви за нього, тоді Ти не залиш його, дай відраду самотній душі.

Ісусе, Твоя любов не холоне; Ісусе, невичерпне Твоє благовоління.

Ісусе, в невмовкних молитвах Церкви нехай омиються гріхи його приношенням безкровної Жертви; Ісусе, заступництвом усіх святих даруй йому благодать молитви за живих.

Ісусе, у дні випробувань наших прийми його заступництво за нас.

Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насолоди сподоби раба Твого.

Кондак 8

Будемо молитися зі сльозами, коли пам’ять про померлого нестерпно свіжа, будемо поминати ім’я його вдень і вночі, роздаючи милостиню, годуючи голодних, із глибини душі зітхаючи: алилуя.

Ікос 8

Тайновидець Іоанн Богослов споглядав біля престолу Божого Агнця велику безліч людей, одягнених у білі ризи: це ті, які прийшли від великої скорботи. Вони радісно служать Богу вдень і вночі, і Бог перебуває з ними, і не торкається до них мука.

Ісусе, приєднай до них і раба твого (ім’я); Ісусе, він багато страждав і томився.

Ісусе, Тобі відомі всі його гіркі години і тяжкі хвилини; Ісусе, на землі він мав печалі і скорботи, дай йому на небі відраду.

Ісусе, насолоди його із джерел живої води; Ісусе, відніми від очей його всяку сльозу.

Ісусе, осели його, де не обпалює, а оживляє сонце правди Твоєї; Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насолоди способи раба Твого.

Кондак 9

Кінцевим є подорожування на землі, який благодатний перехід у світ Духа, яке споглядання нових, невідомих земному світу небесних красот, душа повертається у свою вітчизну, де світле сонце, правда Божа просвіщає тих, хто співає: алилуя.

Ікос 9

Якщо відблиск і слід Твій покладає сяяння на лице смерті, то який же Ти Сам. Якщо плоди Твоїх рук такі прекрасні, і земля, що відбиває тільки Твою тінь, повна невимовної величі, то яким же є Твій невидимий лик. Відкрий славу твою спочилому рабу Твоєму (ім’я).

Ісусе, загостри його слух для сприйняття Твого Божества; Ісусе, загостри його слух до розуміння небесного.

Ісусе, нехай буде його радість переповненою; Ісусе, підкріпи його надією на зустріч в оселях блаженних.

Ісусе, дай нам відчути благодатну силу заупокійної молитви.

Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насолоди сподоби раба Твого.

Кондак 10

Отче наш, прийми спочилого у Царство Твоє, де немає гріха і зла, де непорушна свята воля, де в соборах чистих душ і непорочних ангелів святиться Твоє благодатне ім’я і духмянить хвала: алилуя.

Ікос 10

У той день ангели поставлять престол Твій, Судде, і Ти сядеш у славі Отця Твого, несучи відплату кожній людині. О, споглянь тоді милостиво на смиренного раба Твого (ім’я) і скажи йому: “Прийди праворуч Мене”.

Ісусе, Ти як Бог маєш владу прощати гріхи; Ісусе, прости йому гріхи забуті або соромом сховані.

Ісусе, відпусти беззаконня немочі і невідання; Ісусе, позбав його від темних глибин пекельного відчаю.

Ісусе, нехай успадкує він Твої животворчі обітовання; Ісусе, приєднай його до благословенних Отця Твого.

Ісусе, дай йому повік нескінченне блаженство.

Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насолоди сподоби раба Твого.

Кондак 11

Владико Всеблагий, нехай відкриються спочилому сонячновидні врата райські, нехай зустрінуть його з радістю собори праведних і святих, зібрання близьких і люблячих його, нехай радіють за нього світлоносні ангели Твої, нехай побачить він і Преблаженну Матір Твою там, де переможно звучить: алилуя.

Ікос 11

Під диханням Твоїм оживають квіти, воскресає природа, пробуджуються безліч найдрібніших творінь. Твій погляд світліший за весняні небеса; Твоя любов, Ісусе, тепліша за сонячне проміння. Ти з пороху земного воскресив земну плоть людини для процвітання вічного нетлінного життя весни; тоді осяй і раба Твого (ім’я) світлом Твоїх милостей.

Ісусе, у Твоїй правиці благовоління і життя; Ісусе, у погляді Твоїм світло і любов.

Ісусе, визволи спочилого від вічної духовної смерті; Ісусе, він заснув з надією, подібною до ріки Нілу перед холодною зимою.

Ісусе, пробуди його, коли терня землі одягнеться квітами вічності; Ісусе, нехай ніщо земне не затьмарить його останнього сну.

Ісусе, щастя незмінне і мета нашого буття.

Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насолоди сподоби раба Твого.

Кондак 12

Христе! Ти – Царство Небесне, Ти – земля лагідних, Ти – оселя багатьох, Ти – питво зовсім нове; Ти – одіяння і вінець преподобних, Ти – ложе упокоєння святих, Ти – найсолодший, Ісусе! Тобі подобає хвала: алилуя.

Ікос 12

Під образом тихих садів неземної краси і світлих, як сонце, осель і у величі небесних піснеспівів Ти показав нам блаженство тих, хто любить Тебе.

Ісусе, нехай увійде раб Твій у радість Твою; Ісусе, одягни його сяянням слави Отця.

Ісусе, просвіти його осяянням Святого Духа; Ісусе, нехай він почує невимовну пісню херувимів.

Ісусе, нехай він підноситься від слави у славу; Ісусе, нехай він побачить Тебе лицем до лиця.

Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насолоди сподоби раба Твого.

Кондак 13

О Жениху Безсмертний, що опівночі гріха і невіри грядеш з небес із ангелами судити весь світ. Відкрий двері славного чертогу Твого рабу Твоєму (ім’я), щоб він з незчисленними соборами святих повіки співав: алилуя.

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються Ікос 1 і Кондак1 .

Молитва

Незбагненную маєш любов до нас, наш Боже і Господи. Ти – невичерпне Джерело божественної благості, Многомилостивий. Тож рабів Твоїх (раба Твого, рабу Твою) (ім’я), щодо Тебе перейшли, Владико, на землі живих всели, в оселях возлюблених і жаданих їм частку даруй. Ти бо за всіх пролив Кров Свою, Спасе, і живоносною ціною світ іскупив єси.

Ти – Господь наш і Бог наш, і Тобі славу співаєм, з Безначальним Твоїм Отцем і з Пресвятим і Благим і Животворящим Твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків.

Амінь


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Твір мій талант.
Ви зараз читаєте: Акафіст за душі померлих
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.