Співомовки Степана РуданськогоЛюбов до влучного і дотепного слова – одна з характерних рис українського народу. Вона відобразилась у величезній кількості народних жартів, байок, приказок, жартівливих порівнянь.

Це справило свій вплив і на творчість багатьох письменників. Степан Руданський – один із них. В історії літератури він відзначився тим, що започаткував новий жанр – співомовки. “Степан Руданський справді заслуговує на найдорожчий у світі титул – титул народного поета”,- так оцінив його творчість М. Рильський.

Мені подобаються співомовки

Руданського. Вони легко й невимушено звучать, а за простотою викладу криється прихований підтекст. Автор використовує різні засоби – від легкого гумору до в’їдливої гнівної сатири. Для цих творів характерне різке протиставлення моральних якостей простих людей і панів. При цьому порівняння не на користь панства. В очах Руданського прості селяни, козаки – це носії найкращих рис, вони чесні, порядні, розумні, кмітливі і дотепні. “Запорожці у короля” не дали себе образити й перехитрили пихатих поляків (“Запорожці у короля”); Іван не дозволив себе ошукати хитрому панові та ще й сам мав прибуток (“Пан і Іван в дорозі”).

Твори Степана Руданського йшли до свого читача дуже довго. Та нині шанувальників його творчості стає дедалі більше. І я серед них.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
П'ятнадцятирічний капитан скорочено.
Ви зараз читаєте: Співомовки Степана Руданського
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.