Експрес-опитування на тему: Біографія Івана Драча

– Де й коли розпочався життєвий шлях Івана Драча? (17 жовтня 1936 р. в селі Теліжинці на Київщині).

– Яку освіту він отримав? (Середня школа в Тетієві, Київський університет (не закінчив), вищі сценарні курси в Москві)

– Де й ким працював Іван Драч? (Викладач російської мови одразу по закінченню школи в сусідньому селі, журналіст газети “Літературна Україна”, “Зміна”, журнал “Вітчизна”, кінодраматург на студії ім. О. Довженка)

– Які факти з біографії Івана Федоровича Драча говорять про його активну громадянську

позицію? (1966 р.- процеси над українською інтелігенцією. Протест – участь в усіх акціях. Був головою Народного Руху (перше скликання), нині очолює Конгрес української інтелігенції, товариство “Україна”, Світовий конгрес українців)

– Чи можна назвати його “кабінетним поетом”? (Ні, він постійно серед людей – літераторів, кіномитців, у колі сім і чи друзів, різних громадських і політичних діячів. Він відвідав багато країн, поширюючи в них українську культуру)

– Чим відрізняється поезія Івана Драча від поезії інших авторів? (Оригінальність тематики, образів, незвичайність метафор, порівнянь, і ще – жанрова різноманітність: етюди, балади, сонати, пісні, романси, симфонії, а поруч – вірші, елегії, поеми, оди, замовляння, некрологи й навіть пейзажі – і все це в кольорі, у звуці, у русі)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Про свободу григорій сковорода жанр.
Ви зараз читаєте: Експрес-опитування на тему: Біографія Івана Драча
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.