М. Лермонтов і О. Пушкін

М. Лермонтов і О. Пушкін
І. Історичні умови формування. (Епоха Пушкіна і Лермонтова: час напередодні повстання декабристів і наступна після його розгрому реакція.)
ІІ. Подібність і відмінність поглядів і настроїв поетів.
1. Тема поета у творчості Лермонтова в порівнянні з лірикою Пушкіна. (Лермонтов: поет не самотній провидець, а народний трибун, приречений жити і діяти в суспільстві, де проповідування любові і правди сприймається з нерозумінням і злістю. Пушкін: поет-пророк, покликаний служити людям. “Хочу воспеть свободу миру, на

тропах поразить порок”. Муза – “гроза царів”, “волі горда цариця”.)
2. Пушкінські мотиви у творчості Лермонтова. (Подібність окремих художніх образів, сюжетів. “Дві невільниці” Лермонтова і “Бахчисарайський фонтан” Пушкіна. Історична проза Пушкіна – роман Лермонтова “Вадим” – тема селянського бунту, оцінка Пугачова одним і іншим поетом.)
3. Російська історія в уяві художників. (Пушкін – “Полтава”, “Борис Годунов”, “Капітанська дочка”, “Мідний вершник”. Лермонтов – протиставлення свого покоління героям минулого. Шукає розради і надії в недавніх подіях історії Росії, у народі. “Бородіно”, “Дума”.)
ІІІ. Вірші Лермонтова, присвячені Пушкіну. (У “Смерті поета” заявив про себе як про спадкоємця його бунтарської слави, готового страждати за свої переконання.)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Природа сміху в кайдашевій.
Ви зараз читаєте: М. Лермонтов і О. Пушкін
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.