Мрії поета про щасливе майбутнє рідного краю (за поезією “Ісаія. Глава 35”) (3 варіант)

Тарас Шевченко добре знався на святому письмі. В його творах нерідко простежуються мотиви книг Біблії, зустрічаються біблійні образи, сюжети. Але найбільше, мабуть, увагу поета привертали ті біблійні книги, в яких містяться пророцтва про перемогу правди над неправдою, добра над злом, про час, коли на землі запанують рівність і братерство, щастя і любов.

Важливим фрагментом творчості Тараса Шевченка є переспіви пророцтв книг Старого Заповіту. У цих творах відображено віру поета у світле майбутнє, мрії про скасування самодержавно-кріпосницького

ладу, про визволення людства від будь-якого рабства, про оновлення суспільства. Однією з таких світлих, сонячних поезій Тараса Шевченка про неминучу перемогу народу, про розквіт людини і природи “на оновленій землі” є вірш “Ісаія. Глава 35”. Наслідування “одкровенія” біблійного пророка Ісаії у вірші Кобзаря суто формальне, це художній прийом, завдяки якому поет зміг висловити свої ідеї і мрії. Вірш пройнятий глибоким оптимізмом і вірою в щасливе майбуття. Встановлення нового ладу й нового суспільства автор зображує як радісне визволення “убогих” і як відплату “злодіям за злая”,
за їхні кривди. У поезію введено алегоричні образи: “раби”, “убогі”, “німі”, “незрячі” – алегорії поневолення, пригноблених мас, “злодії” та “владики” – алегорії представників панівної верхівки феодального суспільства, гнобителів трудового народу, а “веселі села” символізують нове життя, вільне, щасливе, на оновленій землі, де будуть текти “веселі ріки”, озера “поростуть” гаями, що наповняться піснями птахів.

Картина оновлення людини й природи, що змальована у творі, захоплює силою і глибиною поетового гуманізму. “Оживатимуть” не тільки люди, а і природа. Пустиня неполита “прокинеться”, “оживуть степи, озера”. На лоні природи, на святих шляхах житимуть “раді та веселі” люди, не буде тут місця кайданам і забудуться “невольничі утомлені руки”.

Мріє поет про новий світ, про нове життя, пророкує, що “розкуються незабаром заковані люди” і “настане суд”, закликає молитися:

Моліться богові одному,

Моліться правді на землі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)



План до повісті інститутка.
Ви зараз читаєте: Мрії поета про щасливе майбутнє рідного краю (за поезією “Ісаія. Глава 35”) (3 варіант)
Copyright © Українська література 2024. All Rights Reserved.