Патріотизм балади Р. Л. Стівенсона “Вересковий мед”

Відомий англійський письменник Роберт Льюїс Стівенсон дуже любив поезію, особливо балади. У них він прославляв своїх героїв за сміливість, чесність, патріотизм, благородство, любов до Батьківщини. Поет захоплюється природою рідного краю, поетизує її.
У баладі “Вересковий мед” на прекрасний край “квіту червоного” напав жорстокий шотландський володар і знищив усіх його мешканців – пиктів. А славилися ті люди своїм умінням варити “трунок, за мед солодший, міцніший, аніж вино”. Королеві захотілося спробувати того верескового напою, але батько й син, які випадково залишилися живими, не захотіли видати секрет його приготування.
Мужні броварі вирішили, що краще загинути, ніж розповісти таємницю. Не такий то й важливий був той секрет, але це єдина можливість у старого помститися ворогам за разорений край і вбитих співвітчизників. Останній пикт пожертвував навіть життям сина заради цього.
Балада “Вересковий мед” прославляє людську мужність і гідність, патріотизм і здатність до самопожертви заради ідеалів, любові до вітчизни.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Лісова пісня кратко.
Ви зараз читаєте: Патріотизм балади Р. Л. Стівенсона “Вересковий мед”
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.