Тільки людина відповідає за добро і зло (за романом М. Булгакова “Майстер і Маргарита”)

I. “Майстер і Маргарита” – визначний твір М. Булгакова (сплавлення в прозі Булгакова воєдино міфу, реальності, сатиричного змалювання побуту, романтичного сюжету, правдивого зображення, іронії та сарказму).
II. Відповідальність людини за добро і зло, яке відбувається на землі.
1. Дві головні сили роману (сили зла і сили добра, Воланд та Ієшуа Га-Ноцрі).
2. Хто такий Воланд? (невтомний сіяч спокус, руйнацій і зла чи той, хто встановлює справедливість? Вчинки Воланда – акти справедливості, або прагнення довести людям існування добра

і зла і зв’язку між ними; Воланд є не тільки протилежністю Ієшуа, але й його доповненням; зло для Воланда – не ціль, а засіб подолати людські вади і несправедливість).
3. Хто такий Ієшуа? (Ієшуа – втілення чистої ідеї, філософ, мандрівник, проповідник добра, любові та милосердя; його ціль – зробити світ чистішим і добрішим).
4. Вибір, який робить кожна людина: йти по дорозі Ієшуа чи Воланда (в Москві, що постала перед Воландом, більшість людей ідуть не за позивом добра й істини, а шляхом зла і брехні).
5. Відкриття Булгаковим у романі найважливішої істини людства: якщо забувати про добро, це неминуче викличе до життя зло; вони як світло й тінь, нероздільні.
III. Відповідальність кожної людини за свій вибір у житті.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Мой любимый герой маша из капитанская дочка.
Ви зараз читаєте: Тільки людина відповідає за добро і зло (за романом М. Булгакова “Майстер і Маргарита”)
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.