Різдвяні вірші

Різдвяна ніч Сніг. Засина під ковдрою гай. Зірками вкрився небокрай. Дріма в кутку старий дідух.

Чекає чуда все навкруг. А височінь луна піснями. Звершилось диво поміж нами.

Усі – усі ідемо за звіздою. Вітаймо Бога колядою. Пастушки з ягняткомЦарі з ангелятком. Ісуса радо вітаймо. В піснях хвалу співаймо. Слава, слава Тобі Рожденний.

Від Марії воплоченний. Спаси народ, спаси Вкраїну. Поможи піднятись із руїни. Наталя Муран

Різдзвяний дух Вже загоряється зоряВісниця неземного дива. І серце щедро наповняЧаша повна

радості і миру. Діва Сина в ВефлиєміСьогодні рождає. І мир, спокій, і надіюНа світ посилає. Душа надією палає, Й любов’ю повниться усе.

А Бог народжений на сініСпасіння світові несе. Наталя Муран

Різдвяна казка Різдвяні дні ми так довго чекаєм…Свята ідуть на наш поріг. Колядників всіх радо зустрічаєм – І так завжди, з року в рік.

А з колядкою прийде до насКазка різдвяних снів, І засяє в небі яскраво – Зірка святкових днів.

То ж не сумуй, а чекай благодаті, Яку зішле Господь з небес. В Різдвяні дні повсюди, в кожній хаті, На всіх чекає багато чудес. Ольга Пенюк

Різдвяний

вірш Аж ось благословенний вечірПовісив ангел над землею, Зірок хітоном неба плечіНакрив. І увінчав зорею.

А там, внизу, в старій яскині, Під знаком ангелів звізди, Без дому, ніби на чужині, Рождався вічно світлий Ти.

Ти світлий. Ніч Тобі чувала, Тебе впізнала вся Земля. Земля із праху воскресала – І з нею воскресала я.

На землю, і сліпу, і тлінну, Пролилось несказанне світло, Навік засяяло над тіннюВ мені: Через далекі літа. Олеся Білоус

Вечірня зоря Наловила я сніжинокТа й біжу до хати. Новий рік уже приїхав – Треба зустрічати! Новий рік на наш порігНа коні крилатім.

Закружляли у таночкуСрібнії сніжинки, Зійшла зірочка вечірня, Наче намистинка. Світиться вона не дарма, Хрестиком палає, Бо Ісусик народився – Весь світ про те знає! Наталя Шульга

Різдво Різдво починається, день усміхається, Пташка на гілці калини гойдається. Діти все ходять колядки співають, То святкувати Різдво починають. Янголи землю зі святом вітають, Разом із дітьми колядки співають.

А коли землю всю ніч огортає, Янголи в небі ще довго співають. Ольга Наконечна

Падає сніг і вкриваєБілою ковдрою все, Смуток, печаль забирає, Радість пречисту несе. Радісно на дорозі Білі дерева стоять. Свято Різдва на порозі! – Срібні крижинки дзвенять. Ірина Антілова

Різдво Надворі темніє, Сніг густий паде, Стежкою в завіїХтось до нас іде.

Двері відчинились, Блиснула звіздар! Школярі це милі, З ними – коляда.

Ця сама колядка, Той світків спів, Що в отроків княжих, В джурів козаків.

Ту саму колядкуПочерез вікиПринесли нам в хатуНині діточки:

Що лежить на сініВ яслах Божий Син, Мир дасть Україні, Іроду – загин! Леся Храплива

Щиро колядуюЯ в матусі донечка – Мов краплинка сонечка. Щиро колядую, Новину віщую:

“Ісус народився! Світ благословився!”Ви радійте новині, А гостинчики – мені. Наталя Любиченко

Приймай вітання Тримаю ручки я на серці, Моя душа – як у люстерці, Зігріта теплотою Бога, У ній любов, а не тривога.

Повітря ніжно обіймає, Бо Сам Господь благословляєМої думки, мої прохання. О Господи! Приймай вітання! Наталя Любиченко

Всевишньому радійте всі! Струсив світанок з себе роси, Зігрів його весняний спів. Хмарки послалися в покоси, Казкових нанизали снів.

Проснулося усе в обнові, Благословилося в красі. Співали промені ранкові:- Всевишньому радійте всі! Наталя Любиченко

Колядка Темної ночіЗорі засяли, Ангели людямРадість звіщали:

“У ВифлеєміВ стайні, на сіні, Христос родивсяВсім на спасіння!”

Люди, радійте, Христа вітайте – Божому СинуСлаву віддайте!

Слава на небіБогу святому, На землі спокійРоду людському! Катерина Перелісна

Цілий світ без міри звеселився Цілий світ без міри звеселився, Як Ісус маленький народився – Не в палаті на м*якій перині, А у яслах на пахучім сіні. Перші до Господньої ДитиниПастушки прибігли з полонини.

Перші Сина Божого вітали, На сопілці коляду заграли – Поклонились Божому Дитятку, Принесли у дар Йому ягнятко. Йдім і ми до Божої Дитини, Принесімо Їй дар від України.

Принесімо свою любов дитячуТа молитву щиру і гарячу – І просім маленького Месію:”Україні, Христе, дай надію! Силу дай збороти лихо люте, Волю-долю поможи здобути!” Роман Завадович

Різдвяна радість Срібно-зоряна ясная ніченька. Місяць в небі, неначе жар-цвіт. Радість сяйвом палає на личеньках – Божий син народився на світ.

Сіно в ясельцях стало перинкою. Щастям сяє Діва МаріяУтішається серце дитинкою. Це ж землі і людям Месія.

Ніжна ніч, тиха ніч святаСповістила прихід Христа. Ніч спасіння, віри й чудес, Ніч єднання землі і небес.

Спочиває Ісусик у ніжному сні, А над ним світять зорі ясні. Божі Ангели звістку несуть до нас, У Вифлеємі родився Спас. Янголята до діток всміхаються, Світла радість на крильцях зорить.

Срібні дзвони в серцях озиваютьсяІ колядки летять у блакить.

Возродилася віра чудесним днем, Доторкнулась душі надія. Утішається світ весь спасителем. Це ж землі і людям Месія.

Ніжна ніч, тиха ніч святаСповістила прихід Христа. Ніч спасіння, віри й чудес, Ніч єднання землі і небес. Марія Морозенко

Величальна колядка Коляд, коляд, коляда – З неба зірка молодаЗакотилася до хати, Щоб нам заколядувати.

Ой у годину тиху вечоровуЯсно палає місяць в небесах. Ангели Божі вість несуть чудову:Будемо жити ми у віках.

Ясная зірниця до сердець припалаІ чудесну радість нам повідомляла:Що Ісус родився, щоб усіх зцілити, Щоб могли щасливо ми на світі жити.

Діва Марія сина родила. Сяйвом небесним в яслах сповила. Зіркою скотилася радість на вуста:Славімо Ісуса!

Славімо Христа!

Ой, дай, Боже, щастя нам усімІ дорослим людям і малечі. Ой дай Боже, щоби кожен дімЩедрістю овіяв Святий вечір!

Радуйтеся люди на землі:Славен Господь Бог в небесах! Величальні співайте пісні. Будемо жити ми у віках. Марія Морозенко

Люблю Різдво Христове Дуже люблю святоЯ,- Різдво Христове! Бо купляє татоДля мене обнови,-Чобітки новенькіТа костюм, сорочкуЙ каже:” Йдем швиденькоНа Різдво, синочку! Де зустрінем знову Із небес “малятко”І почуєм мовуЯк росло “дитятко”…Як Ісус слухнянимБув батькам і БогуІ, змужнівши, станеНа святу дорогу, Щоб спасти всіх грішнихВід гріхів і пекла…”Й ми прийшли поспішноУ живую церкву, Де Христу співаютьВсі дорослі й діти, Бога величаютьІ цвітуть, як квіти! Слава!

Алілуя! Божий Син-Спаситель! З небом торжествуєм, Що ми – Божі діти! Вячеслав Радіон

Святий вечір Мов таїна, мов диво-мрія, Приходить вечір цей до тебе. Прекрасна зірка вже зоріє На темнім оксамиті неба.

Найперша зірка, срібна-срібна, Така божественна і ясна. Весь світ схилився на коліна, І свічка на столі не гасне.

Молитва… Тиша… Мить прекрасна… В душі – і радість, і надія.

Дитятко Боже – вже у яслах, І молиться над Ним Марія.

З небес злетілись янголята, Молитвенно затихли люди. Прийшло на землю добре Свято, Звершилось незбагненне чудо.

Сім’я сідає до вечері, Святі батьківські побажання. Святвечір відкриває двері Сердечним, щирим віншуванням. Надія Кметюк

Нова Зоря Нова Зоря засяяла над світом По милості Великого Творця, Щоб очищали ми – Господні діти Її промінням душі і серця.

Нова Зоря звістила нам новину, Яку несуть народи з уст в уста, Благословляючи ту зоряну годину, Як світ побачив юного Христа.

І непорочний Агнець, так пророче Народжений під золотом зорі, Вдивляється сьогодні в наші очі, Проміниться добром на вівтарі.

Христос рождається, щоб вічно бути з нами! І знову світ вітає те Маля! Бог є Любов, яка не перестане, І сяє в небесах Нова Зоря! Надія Кметюк

Різдво Різдво! Величне свято серця – Во ім’я істини і вічності життя. Пречиста Діва Богоматір’ю вже зветься, І німбом святості осяяне Дитя.

Серед мільйонів свіч, що нині сяють, Моя різдвяна свічечка горить. І міріади зір з небес вітаютьЦю неповторну мить, різдвяну мить.

Маленький Бог, покладений у ясла, До сліз зворушує серця і душі знов. І воскресає в тих серцях, де вже погасла, Дитятка Божого освячена Любов.

Різдвяне свято – вічне й неповторне: Хтось молиться, хтось хоче каяття, А хтось цнотливо-трепетно пригорне І вперше поцілує це Дитя…

Так довго марив світ і світу снилось Небесне сяйво Божої зорі. І ось Дитятко Боже народилось, Щоб сяять у віках на вівтарі! Надія Кметюк

Різдвяне Слово Стражденні і покривджені, і хворі, Возвеселіться в цю врочисту ніч! Возрадуйтеся всі, хто нині в горі, І зойки втріть, і сльози втріть із віч!

Святе Різдво! О юність споконвічна! Царі вклонились, зорі мерехтять.

Беззахисне Господнє й ЧоловічеВ людські долоні віддане Дитя.

Людино! Чуєш: будь, як світлий Ангел, – І втілюй мир в трудах твоїх земних! Завісу відхиливши, Божий АгнецьВведе тебе в глибини таїни.

Людино! Чуєш: будь, як Чиста Діва, – Віддайся в розпорядження Небес. Господнє провидіння – вічне диво – Осяє шлях земний, полегшить хрест.

Людино! Чуєш: будь, як добрий Йосип, – І слабкість і невинність захисти! Ісус Христос, рожденний нині, просить:Любов’ю серця до небес рости!

І пастушком іди в шуканнях Бога, Вклонись, знайшовши, як вклонився цар, – Й зболіле серце, сповнене тривоги, Наповнить благодаті світлий дар! Надія Кметюк

Освячує Вселенну вічна радість Так тихо-тихо стало на землі, Гойдаються дерева в білих тогах. Знов серце бачить ангела політ, Молитвословить з зіркою до Бога.

Сніжисті ружі, лілії, євшан Різдвяно вимальовують морози. Над свічечкою молиться душа, Роняючи на землю вдячні сльози.

А світ непевний, світ такий крихкий, Вмивається у хвилях благодаті, І зойком породіллі крізь віки Освячує вселенну вічна радість.

Ідуть снігами юні посланці, Предивну тишу сколихнув дзвіночок. Тримає Діва зіроньку в руці, А в яслах спить народжений Синочок. Надія Кметюк

В короні Неба – золота колиска. Блакитноперий Ангел нахиливсь. Вселенна… І зоря пречиста зблизька: Ісус Христос від Діви народивсь.

Божественно. Пресвітло. І казково. У діадемі Вічної Краси Дитятком Споконвічне стало Слово, І світ Його Молитвою зросив… Надія Кметюк

Десь із глибин високих світлих марев, Де розпрозорюються крильця в Янголят, У тиху ніч до вбогої кошариМолитва Божа лине… Свято свят:ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ! Велике вічне диво – Животворяща Істинна Любов.

Благословенна мить – всміхнулась ДіваЗ Дитятком – в ореолі молитов. Надія Кметюк

Різдвяні троянди в букеті палають, Дзвіночки пролили на світ голоси, Красуні ялинки гірляндами сяють – Запрошують в свято добра і краси.

Молитвенно-чистим і ніжно-родинним Це свято приходить до кожного в дім. Дитятко Ісус йде до серця людини, З небес несучи Свій Божественний німб.

А в небо різдвяна молитва хай лине, І в ній – наша віра, надія, любов До Того, Хто з іменем Божого Сина До кожного серця сьогодні ввійшов. Надія Кметюк

Розцвіте серед зими різдвяна квітка, Як молитва розцвітає у душі. Знов покличе золота прекрасна зірка До Святої Вифлеємської землі.

Тут весь світ з любов’ю колихає (Бо й молитва, й колискова – на устах)І голубить, і до серця пригортає Ніжного маленького Христа. Надія Кметюк

Христос прийшов до нас, і стало світло, Мов Сонце народилось для землі. І білим снігоцвітом все розквітло, І ангел ніс нам зорі на крилі.

В убогому вертепі стало ясно – Благословив це таїнство Господь. А Син Його лежав сповитий в яслах, Маленьким Серцем промовляючи: приходь!..

Осяяний вертеп запрошує до себе, Дух таїнства не сходить з його стін. А Він – Христос – вже дивиться із неба, Як йдуть і йдуть до Нього на поклін…

Кличе людство Вифлеєм Кличе людство Вифлеєм – Всіх, у кого віра є…Обійняло світ хлоп’я – Скарб, опора християн. Уночі враз пастухівРозбудив надземний спів. Завітали до стаєнки, Де малятко поруч неньки.

Славнозвісні мудреціВ сяйво ринули суціль. Зірка путь вказала їм. Йшли степами, крізь гаї.

В розкошах плюгавець ІродЗагубив любові ліру…Кров безвинних діточокПовз шалений лилась крок.

Вмилася душа болотом. Пекла князь брудну за плотомСиломіць запхав у міх. Не розкаявся?

А міг…

Спас став вбогим, був багатим, Аби спільно царювати;Прихилити висоту, Вмерти та піднятися тут!

О. Микола Микосовський, ЧСВВ Зірки посипались додолу, Цілують Ангели сніги. І заквітчавши душу кволу, І затопивши береги,

Благословенна НебесамиВелика радість, мов ріка, Тече Господніми світами – В свічках, в молитвах і зірках…

Сніги… Дороги… Мрії сині…Святиться звіздами Різдво.

Блаженні ті, що плачуть нині, – Прийшов, прийшов на землю БОГ! Надія Кметюк

О Різдво! Розпроміниться серце Від пречистого слова – Любов. Божа ласка і радість проллється В тишу рідних домів і церков.

Ця гармонія світла й молитви! У сльозинці душі – промінець. Бог прийшов, щоб весь світ возлюбити, Бо Любов – це найвище з мистецтв! Надія Кметюк

Земля і Небо! Небо і земля! Господь благословив усе на віки: Зірки і квіти, гори і поля, Моря, озера та блакитні ріки.

Це – Божий світ, і ти у нім – дитя. Бог дарував тобі своє найвище чудо. Бог дав тобі прекрасний дар – життя.

Світись життям, світись на радість людям!

Неси цих Десять Божих Заповідей в світ, Щоб вберегти усі Його творіння, Гармонію і вічний дивосвіт, І Божу Правду, й Боже Воскресіння! Надія Кметюк

Початок Славне місто Віфлеєм – Це чудове місце є! Звідси почалось усе. Від печери, від ясéл!

В Палестинському краюПуть Ісус почав Cвою. Народився в стайні Він – Відкупитель, Божий Син.

Мудреці зі Сходу йшлиІ дари Царю несли. І раділа вся земляТим чудовим Немовлям.

В тій далекій стороніУ Ісуса біля нігПосхилялись пастухиУ молитві і хвалі.

В славу Господа ЦаряВ небі сяяла зоря. І лунав чудовий співБілокрилих анголів.

Із великого РіздваВся історія новаПочалася в славний деньДля спасіння всіх людей! Вікторія Шупортяка

Різдво Ніч як ніч. Вифлеєм. Зорі сяють.

В листі пальмовім вітер співає. Місто, мабуть, уже давно спить – Кожен хоче від праці спочить. Хоча ні.

Он, поглянь, хтось іде. Чоловік, віслючка він веде. На тім жінка сидить, утомилася бідна, Шлях тяжкий, а вона ще й вагітна. І нема їм притулку, ночівлі немає.”Сподівайся, кохана, Бог бачить, Бог знає”,Знов у двері з надією стука, А у відповідь – тиша, ні звуку. Він до інших, і знову луна:”Далі йдіть, далі йдіть, місць нема”.Вже останній будинок стоїть.”Подорожні?

Куди вас пустить? Повна хата… Хоча зачекай, В мене хлів є, туди й завертай.

Тепло там, сіно свіже для ложа, Зараз ковдру ще дам…Милий Боже! Ти ж родити вже маєш, дитино, Я води принесу і тканину…”В листі пальмовім вітер співає. Вбогий хлів. Вифлеєм. Зорі сяють, В небі їх засвітив певно хтось?

У цю ніч народився Христос..”Моє сонечко, спи, люлі-люлі-люля, – Колихає Марія Святе Немовля, – Засинай, – і з любов’ю підносить до вуст, – Моя зіронько, пташко. Ісус…”І Дитя засинає в ясельцях на сіні. І, схилившись над Ним, засинає Марія, І утомлений Йосип дрімає, А у небі велично зоря дивна сяє. Янгол з неба звіща: “Цар родився вам нині, Тихо спить Він у яслах на сіні, Бог прийшов і надію дарує землі”.Ніч як ніч; тихо, люлі-люлі. Зоряна Живка

Різдвяні віншування Різдвяна зоря зазирає до хати. Хай буде на радість ця хата багата! Даруй нам, Ісусе, любові у серце, Нехай вона рясно на ближніх поллється!

Зміцни нашу віру, Спасителю в яслах, Щоб світло Твоє в наших душах не згасло! Очисти від злого, навчи пильнувати, У кожному дневі Тебе шанувати! Зоряна Живка

Завтра знову свято буде Завіта Різдво до нас”Радуйся,” – лунає всюди, -“Народився людям Спас”

Каже знову повідаєНам стара колядка, Як у яслах спочиваєПресвяте Малятко

Заясніла над вертепомЗіронька велична. Ангел сповіщає з небаПро спасіння вічне.

“Слава Богу, мир у серце,” – Радісно співайФіміамом пісня ллється”Богу серце дай!” Зоряна Живка

У віконце нишком стука янголя… Десь у Вифліємі спить Святе Маля, І віта народження Божого ЦаряСяйвом превелична в небесах зоря.

Не знайшлося місця Богові в готелі, І Марія в ясла сіно Йому стелить, Лагідно цілує і співає тихо:”Хай Тебе, Синочку, оминає лихоСпи, моє Дитятко, люленьки-люля”

Стука у віконце нишком янголя…Колядує місяць, зірочки рясні, Линуть в піднебесся радісні пісні:”Нині торжествують небо і земля!”Нишком у віконце стука янголя… Зоряна Живка

Всі дерева й трави сплять, Тихо зорі мерехтять. Лиш одна ясна зоряДо вертепу зазира. На духмяне ложе з сінаБожого поклала СинаІ співа Марія-Ненька:”Спи, Ісусику маленький.””Народився нині Цар, – Пастушкам біля отарАнгел радо промовля, – В яслах знайдете маля.”І вівчарики, і вівціЙдуть Ісусу поклониться, А дерева й трави сплять, Тихо зорі мерехтять. Зоряна Живка

Що Тобі подарувати? Може срібло, може злато? Смирну, ладан, перли, рожі? Що Тобі принести, Боже?

Пісню гарну заспівати? Що Тобі подарувати?

Я не маю срібла-злата – На скарби я не багата. На снігу немає квітів. Пісню скласти – треба вміти.

Серце лиш віддать я в силі, Ти прийми мій дар, Месіє! Зоряна Живка

Визираю я зорю над містом, Ангелів чекаю з благовістям, Щоб і з пастухами, і з волхвамиПоспішать до ясел у вертепі, Щирими піснями і дарамиПривітать Дитятко – дар із Неба.

Зір багато вже яснить над містом, Ангели співають благовістя…Де Спаситель народився нині? І хіба вертеп той так далеко – В місті Вифлеємі, в Палестині? Ні, він тут, в моєму він серденьку! Зоряна Живка

Зірко різдвяна, гори, гори! Несуть для Месії волхви дариДо славного міста, в Єрусалим, Вклонитись Цареві, схилитись пред нимТа в царськім палаці Месії нема. Куди ж мудрим старцям дорогу тримать?”Глаголе пророк, що у ВифлієміМи Боже Дитятко напевне знайдемо”

Зірко Різдвяна, гори, гори! Несуть для Месії волхви дариЗнайшли у хатині Марію з Дитям”Цареві я золото щиро віддам”.”Приношу страждальцю невинному смирну, Стікатиме кров, як текучая мирра”.”Предвічному Богу, що втілився ниніЯ ладан приношу,” Вклонились дитині.

Зірко Різдвяна, гори, гори! Несемо і ми для Месії дари:Як золото – серце, як ладан – хвалу, Як смирну – любові краплину малу. Зоряна Живка

Добрий вечір, добрим людям Заховався вже за обрійСонця промінь. Добрий вечір, добрим людямВ цьому домі!

До дорослих, до малечіВ вашу хатуЗавітав різдвяний вечір – Давнє свято.

Хай сніжинки одягаютьСвіт в узори, Хай вам настрій підіймаютьНаші хори.

Щоб усіх колядки нашіЗвеселяли. Від земного душі вашіВідривали.

Щирі посмішки зігріютьВ холоднечі. Добрий вечір, добрим людям, Святий вечір. Cветлана Касянчик

Він народився! Він народився. Чуєте оркестр?

То Ангели несуть хвалу Отцю. Він народився. Він прийшов з Небес, Щоб кров’ю землю освятити цю.

Він народився! Сонні пастухиПокидали отари між полів. Він народився!

Взявши посохи, Ішли Царю вклонитися царі.

Він народився. Вифлеєм дрімав…Дрімала Кафа, Рим і світ увесь…Усе живе затихло по домах, Лиш в яслах тихо шелестів овес.

Він народився. Тіні майбуттяЗвисали з павутиння у хліву, Та весело сміялося Дитя, Торкаючись м’яких овечих вух.

Він народився, Пастир пастирів, Облишив світлий трон Святих НебесІ освітив любов’ю бідний хлів…Він народився. Чуєте оркестр? Melista

Сьогодні БОГ… Спадала темна ніч. Горів вогонь…На сонні вівці осідала тиша, А пастухи сиділи осторонь – У темряву вдивлялися пильніше.

Текла розмова тиха. Місяць пливМолочним Шляхом між зірок у вирій. Здіймався дим стовпом поверх голів, І розчинявся в ночі чорно-сірій.

Все дихало спокоєм і тепломВ напівдрімоті… Раптом – ясне світлоЗасяяло. І з сонячним криломДва Ангели з’явилося для світу.

Від чарівних пісень розлився дзвін…Гриміло скрізь: “Вам чудо сотворилось. Родився Спас землі – у яслах Він. Ідіть туди, де зірка засвітилась.”

І пастухи без нарікань пішли. На ноги вставши, стали на дорогу. У Вифлеємі у хліву знайшлиВ людській подобі родженого Бога.

Сповитий, в світ дививсь могутній Цар, І вирувало щастя в повній тиші. Сьогодні Бог роджається в серцях, Не як мале дитя – а як Всевишній.

Сьогодні Бог стоїть як захисник, Сьогодні Бог наш світ в руках тримає. Сьогодні Бог живе в життях людських, Сьогодні Бог веде дітей до Раю. Melista

Господь родився Схилилась над колискою Марія – Дитя Святе так тихо, мирно спить. Над Вифлеємом вісник пломенитьІ небо дивним відблиском зоріє.

А вже зі Сходу родженому з ДівиЙдуть мудреці вклонитися Царю, Й дивуються, побачивши зорюНе над палацом царським, а над хлівом.

Господь родився. Став таким, як ми, Подобу взяв людську – Свого творіння. І паростки дало сухе насіння. І в небі засурмили всі громи.

Дрімала ніч – така ж, як всі. ЗемляТак само тихо бігла по орбіті…Але коли Ісус родився, в світіВсе стало гучно Бога прославлять.

Піски шептали вітру: “Диво з див”,Роса в траві дзвеніла: “Спас родився!”І навіть чорний космос прихиливсяДо Того, Хто колись його створив.

Співайте ж Богу пісню – Славний Він! Співайте пісню – наступило свято! Аби по всій землі пронісся дзвін!

Щоб люди Господа змогли пізнати! Melista

Гляньте, люди, цей день всміхається, Як дві тисячі літ тому. Гляньте, люди, Христос рождаєтьсяТож віддаймо хвалу Йому!

Чули, люди, ця звістка котитьсяВслід усім чотирьом вітрам? Чули, люди, Ісус народи всіЗакликає в Небесний храм!

Знайте, люди, що взявшись кригою, Річка Господа прославля, Знайте, люди, усе, що дихаєЙ квітне – славить Його ім’я.

Вірте, люди, що скоро станетьсяНове Небо й Земля нова. Вірте, люди, що дні останні цеСкоро збудуться всі слова.

Подивіться – цей день всміхається, Як дві тисячі літ тому. Нам Спаситель – Христос роджається, Тож віддаймо хвалу Йому! Melista

З нами Бог Він тут, Він з нами, в кожнім серці – Хто був, Хто є, і знов прийде…Відкрито в вічність, долі дверцю – У яслах спить Дитя Святе.

Все, що було, все, що минуло, Лишилося в пилу епох. Аж небо золотом сипнуло, Зашелестіло: “З нами Бог”.

Віддай-но, земле, все, що маєш, В дарунок! Дар несіть, поля! Світанок в кошик сни збирає, А в небі пломенить зоря.

Для пастухів зорить дорога, Сріблиться шлях вузький волхвам. Той самий шлях до перемогиОсвітить дивне світло нам.

Новину радісну приймайте:Родився Бог – Дитя Святе! Прийдіть! Тому хвалу віддайте, Хто був, Хто є, і знов прийде!

Зірка Як Ісусик народився У подільській білій хаті, Задзвонили зорі в хорі, Заспівали янголята.

Янголятко срібнокриле У подолок взяло зорі І на землю полетіло Крізь просвітлені простори.

Надлетіла хмарка біла, Янголятко зачепила, Ясні зорі покотились, Поміж хмарки розгубились.

Затремтіли сльози-росиВ оченятах янголяти, Що зірок блискучих досіЩе не може позбирати.

А сьогодні в нас ялинкаІ усміхнена матусяЯ чемненька, веселенька, З сестричками не сварюся.

Гарно вранці помолилась, Помагаю всім, як треба, А це, певно, закотиласьВ моє серце зірка з неба! Л. Храплива

Святвечір На столі – свята вечеря. Вся родина – за столом. Відчиняє ангел двері Позолоченим крилом.

Благу вість нам сповіщає Про народження Христа. В хаті свято розцвітає, Гріє душу доброта.

Пахне сіном і кутею. Сяє зірка. Сніг скрипить. І колядка над землею З білим ангелом летить Н. Гуменюк

Свято радості У зимову світлу днину Народилася дитина. Чиста-чиста, мов сльозина, Божий Син, свята зернина. І донині нам сія Вифлиємськая зоря.

Ніч Різдвяна світла й чиста, Небо – в зорянім намисті. Щастя й радості багато Нам несе Різдвяне свято. І щоразу воно нове – Свято свят – Різдво Христове! М. Пономаренко

Різдво Різдво! Різдво! Народження Ісуса.

Величніший на світі день! Пригладь, дідусю, сиві вусаІ заспіваємо пісень:Радуйся, земле, Син Божий народився! Різдво!

Різдво! Гудуть церковні дзвони. Підемо вдаримо й ми в них.

Наші молитви і поклониТобі, живому між живих! Радуйся, земле, Син Божий народився! Різдво! Різдво! Шепочуть моря хвиліІ серце стукає в мені!

Я не один такий щасливий, А нас мільйони на землі! Радуйся, земле, Син Божий народився! А. Житкевич

Різдво Дочекалися ми свята І для серця, й для душі: На столі кутя багата, Пиріжки, узвар, книші. В хаті ладан в’ється димно, В пасмах затишку й тепла…Тільки перша зірка блимне, Посідаєм до стола.

Й тих згадаєм, хто бідує У неволі та нужді. Хто і в цей рік не скуштує Свят-вечірньої куті… Ми надіями ясними Обдаруємо сумних І пожуримося з ними, І помолимось за них. О. Кобець

Різдвяний вечір Пшеничний сніп на покуті, А на столі – кутя. Годинники вицокують Ісусове життя.

Зроїлися метелики Якраз на торжество. Сніжинки, як ангелики, Злетілись на Різдво.

Належить батьку першому Посмакувать куті, І Божий храм звеличує Родина в коляді.

І новина звіщаєтьсяУ благовісний час:Ісус Христос рождається, Благословляє нас! Я. Бенза

Гарне свято Сніг на вулиці іскриться, Дід Мороз по стежці йде. Подивіться, подивіться: Череду хлоп’ят веде!

Дружно, весело співають – Раді місто і село. Всім синички сповіщають:- Ців-цвірінь! Різдво прийшло!

Скрізь колядників багато. Дід Мороз свій крутить вусІ радіє: гарне свято – Народивсь на світ Ісус. В. Кленц

Різдвяна Зірка Різдвяна зірка на небо вийде, Малий Ісусик до дітей прийде. Малий Ісусик, Боже Дитинка, Буде Свят-вечір, буде ялинка. Буде колядка в кожній хатині, Настане втіха на Україні.

Під Зіркою Різдвяною Скатертина біла-біла, Як м’яка пушинка, У безмежжі закрутила Різьблені сніжинки.

Кришталевий ліс завмер, Блискітками сяє – Іще зранку й дотепер Дивини чекає!

І ялинка, вся зелена, В біле хутро вбралась, Мов на зустріч наречена З дружками зібралась!

У цей час в безмежнім небі Зірка запалала. І зійшлися всі в оселю, Бо Різдво настало! С. Гордієнко

Свято радісне Різдва Свято радісне Різдва Дзвони сповіщають.

Свято радісне Різдва Ангели співають.

Свято радісне Різдва – Зірочка яскрава.

Свято радісне Різдва – Слава йому, слава!

Свято радісне Різдва – Золото мережив.

Свято радісне Різдва – Щастя без обмежень.

Свято радісне Різдва – В іграшках ялинка. Свято радісне Різдва – На гілках сніжинки.

Свято радісне Різдва – Скрізь пісні лунають.

Свято радісне Різдва На Землі стрічають!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Твир мария скільки років марії.
Ви зараз читаєте: Різдвяні вірші
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.