Хто сильніший за Снігову королеву? (за казкою Г. К. Андерсена “Снігова королева”)

У казці Г. К. Андерсена Снігова королева – велична й могутня. Вона може засипати світ снігом, заморозити усе навколо, але найстрашніше – зробити серце людини крижаним і жорстоким. На вигляд королева дуже гарна (“Очі її сяяли, як зірки… “). Але не було в тих очах ні тепла, ні миру, бо несли вони лише зло.
Снігова королева поцілувала Кая і зробила його своїм слухняним учнем, позбавила пам’яті та почуття справжньої краси.
Подруга хлопчика Герда вирушила на пошуки товариша. їй довелося побувати і в чарівному саду жінки, і в розбійниці,

і в лапландки та мудрої фінки, і в палаці Снігової королеви. Вона подолала великий шлях, холод і голод, щоб врятувати Кая. А потім своїми слізьми розтопила кригу і скалку чарівного дзеркала. Хлопчик знову став самим собою і подолав чари Снігової королеви.
Під час останньої зустрічі маленька розбійниця, дивлячись на Кая, запитала: “Ах ти, бродяга. Хотіла б я знати, чи вартий ти того, щоб за тобою бігати на край світу?” Герда промовчала. Але читачі можуть тепер відповісти: “Вартий!” Людина завжди варта того, щоб за неї боротись, навіть якщо вона здається зовсім пропащою.
Людяність – краса
людського серця. Це та сила, яку не в змозі перемогти навіть чаклунство самої Снігової королеви. Як тут не згадати слова старої фінки про Герду: “Сильнішою, ніж вона є, її не зроблю”.
Отже, сильнішою за Снігову королеву виявилася маленька дівчинка Герда, яка мала у грудях гаряче, чуйне серце, була вірною у Дружбі, наполегливою і мужньою у досягненні мети.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Образ сонця у балады про соняшник.
Ви зараз читаєте: Хто сильніший за Снігову королеву? (за казкою Г. К. Андерсена “Снігова королева”)
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.