Аналіз вірша “Вчись у природи творчого спокою” Плужник” Вчись у природи творчого спокою ” аналіз вірша – тема, ідея, художні засоби, жанр, віршовий розмір та інші питання розкриті в цій статті.

Вірш “Вчись у природи творчого спокою” Є. Плужник Збірка – “Рання осінь” Жанр: пейзажна лiрика Рік написання: 1927 Тема: взірець для творчої людини – природа, у якій все гармонійно поєднане, включене в життєвий коловорот. Ідея: захоплення красою навколишнього світу і біль з приводу відсутності душевної гармонії, заклик шанувати природу, тому що все минеться, а людина все одно буде бажати

гармонії з довколишнім світом. Римування: перехресне Віршований розмір: ямб

Художні засоби “Вчись у природи творчого спокою”:

    Епітети: визнаних взірців, творчого спокою, дні вересневі Порівняння – як від озер, порослих осокою. Інверсія – дні вересневі Риторичні запитання – хто ж твоїй науці допоможе На певний шлях ступити з манівців?

До тих вічних цінностей, взірців, до яких варто звертатися, поет відносить природу, у якій все гармонійно поєднане, включене в життєвий коловорот.

Людині притаманно сумніватися, помилятися. Тому потрібно і вчитися у природи, прислухатися до

свого серця, своєї натури як частки цієї природи. І вірити, мати якісь ідеали, співзвучні загальнолюдським, щоб не схибити, не піти манівцями. Така головна думка поезії Є. Плужника “Вчись у природи творчого спокою… “.

“Вчись у природи творчого спокою В дні вересневі. Мудро на землі, Як від озер, порослих осокою, Кудись на південь линуть журавлі. Вір і наслідуй. Учневі негоже Не шанувати визнаних взірців, Бо хто ж твоїй науці допоможе На певний шлях ступити з манівців?” 1927


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Твір що не можна купити за гроші.
Ви зараз читаєте: Аналіз вірша “Вчись у природи творчого спокою” Плужник
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.