Молитви до Матері Божої св. Альфонса Лігуорі

Святий Альфонс Марія де Лігуорі

Засновник Згромадження Найсвятішого Відкупителя (Редемптористів).

Народився у Маріннеллі біля Неаполя 27 вересня 1696 року. У 16-річному віці закінчив навчання в Неапольському університеті, здобувши звання доктора права. Він розпочав кар’єру адвоката в Неаполі. У 1723 році, після несправедливо програного процесу, 27-річний Альфонс постановив собі вступити до духовної семінарії.

21 грудня 1726 року його висвятили на священика.

9 листопада 1732 року Альфонс Лігуорі заснував Згромадження Редемтористів,

завдання якого – проповідувати Євангелію серед убогих і опущених. 25 лютого 1749 року Папа Бенедикт ХІV апробовував і затвердив статут Згромадження. У 1762 року Альфонс Лігуорі обійняв посаду єпископа дієцезії Санта Агата деі Готі. Через 13 років покинув працю у дієцезії і пішов у монастир до Пагані, де вмер 1 серпня 1787 року.

Там і похований.

Молитва

Мати Божа і Владичице моя Маріє! Ось стою перед Тобою, Царице Неба і землі, як той жебрак, покритий страшними ранами, перед Великою Царицею. Прошу Тебе, з висоти Свого трону скоріше зверни Свої ласкаві очі на мене, бідного грішника.

Бог

дав Тобі всі багатства для того, щоб допомагати бідним, і назвав Тебе Царицею милосердя, щоби Ти могла спасати нещасних. Глянь на мене і змилуйся наді мною. Дивись на мене і не опускай очей, поки з грішника не стану праведником. Звичайно, я знаю, що на це не заслуговую, а навіть більше, своєю невдячністю заслужив, щоб Бог відібрав від мене навіть ті ласки, які Ти мені подарувала, але проте, Царице милосердя, Ти не шукаєш заслуг, лиш убогості, щоб рятувати тих, хто потребує допомоги.

А хто нещасніший від мене, хто ж більше потребує Твоєї підтримки?

Преславна Владичице, я знаю, що Ти – Цариця світу, а отже, й моя, і хочу по-особливому посвятити себе службі Тобі, щоб Ти могла розпоряджатися мною згідно зі Своєю волею. Тому звертаюся до Тебе, як св. Бонавентура: “Владичице моя, хочу віддатися Твоєму пануванню, щоб Ти всім, що мені належить, вільно керувала і розпоряджалася; не залишай мене самого собі!

Керуй мною, Царице моя, використовуй згідно зі Своєю волею, навіть накажи мені, коли я буду непослушний, бо спасінням будуть для мене ті кари, які відміряє Твоя рука. Для мене більша ласка бути Твоїм слугою, ніж стати володарем цілої землі. “Твій я: спаси мене” (Пс. 119, 94).

Візьми мене, Маріє, як власність і подбай про моє спасіння. Не хочу більше собі належати: я віддаюся Тобі. А якщо в минулому погано Тобі служив і втратив стільки можливостей осягнути Твою науку, то на майбутнє прагну стати найстараннішим і найвірнішим Твоїм слугою. Не хочу допустити, щоб від цієї хвилини хто-небудь перевищив мене у любові до Тебе, моя найулюбленіша Царице. Це Тобі обіцяю і цього сподіваюсь дотримати з Твоєю допомогою.

Амінь.

Молитва

О Пресвята Мати Маріє, Ти ж така свята Матір, а я такий убогий. Маю Матір, що горить найчистішою любов’ю до Бога, а попри це я такий прив’язаний до спокус; маю Матір, таку багату на цноти, а попри це в мене нема жодних чеснот. Ох, Мати моя найулюбленіша, направду я не заслуговую на те, щоб надалі бути Твоїм сином, бо негідний я цього через свої вчинки. Буду задоволений, якщо приймеш за свого слугу, і я готовий відректися усіх багатств світу, якщо зможу ним стати.

Тим вдовольнюся, але не забороняй мені називати Тебе Моєю Матір’ю. Це ім’я мене втішає і наповнює радістю, а також нагадує мені про обов’язок любити Тебе. Це ім’я заохочує мене до великої віри до Тебе. Коли мої гріхи і думка про Божу справедливість наповнюють мене жахом, згадую, що Ти – моя Мати, це додає мені надії.

Дозволь мені надалі звертатися до Тебе: “Мати моя, Мати моя найулюбленіша”. Так зараз прагну Тебе називати і так хочу Тебе називати завжди. Ти ж моя після Бога єдина надія, моя втіха і моя любов на цій долині плачу.

З цією вірою прагну вмерти, а в останній хвилині мого життя віддати у Твої святі руки мою душу, одночасно взиваючи: “Мамо моя, Мамо моя Маріє, підтримуй мене і змилуйся наді мною. Амінь”.

Молитва

Взиваю до Тебе разом зі св. Бонавентурою: “Пресвята Владичице, Ти любов’ю і ласками зворушуєш серця Своїх слуг, зворуш і моє бідне серце, яке дуже прагне Тебе любити. Мати моя!

Твоя краса захопила серце Самого Бога і спровадила Його з Неба до Твого лона! Як же я міг би Тебе не любити?! О ні, відповідаю Тобі словами іншого улюбленого сина, Яна Берхманса, єзуїта: “Не заспокоюся, поки не матиму певності, що люблю Тебе постійно і сердечно, Мамо моя.

Ти ж так чуйно любила ще тоді, коли я був такий невдячний щодо Тебе. А що ж сталося б зі мною, якби Ти, о Маріє, мене не любила і не випросила мені стільки добродійств? Якщо Ти мене любила так тоді, коли я Тебе не любив, то чи ж не має бути більшою моя віра у Твою доброту, коли Тебе люблю?”

Люблю Тебе, о Мамо моя, і хотів би мати серце, яке любило б Тебе за тих усіх нещасних, які Тебе не люблять. Я хотів володіти словами, гідними возвеличувати Тебе тисячами мов, аби об’являти всім Твою велич, світлість, милосердя і любов, якою винагороджуєш тих, хто Тебе любить. Якби я мав багатства, хотів би їх використати для того, щоб восхваляти Тебе; коли б мав підданних, прагнув би їх усіх надихнути любов’ю до Тебе.

Я прагнув би, нарешті, якби була потреба, навіть віддати своє життя за Тебе і для Твоєї слави.

Люблю Тебе, Мати моя, та водночас переживаю, чи моя любов до Тебе правдива. Чув же, що любов уподібнює один до одного тих, що між собою любляться. А я знаю, що до Тебе не подібний, і це означає, що Тебе ще не люблю. Ти ж така чиста, а я такий чуттєвий! Ти ж така смиренна, а я такий гордий!

Ти ж така свята, а я такий грішний! Але як любиш мене, Маріє, то мусиш мене зробити подібним до Себе. Адже тобі належить сила перемінювати серця. Візьми моє серце і переміни його. Покажи світові, що можеш зробити для Своїх почитателів.

Зроби мене святим, зроби мене Своїм гідним дитям. Сподіваюся на це, і так хай станеться!

Молитва

О найдостойніша моя Царице, гідна мого Бога, Пресвята Маріє, почуваю себе бідним і обтяженим гріхами, і не повинен би насмілюватись наближатися до Тебе і називати Тебе Матір’ю. Але не хочу, щоб моя бідність позбавила мене тієї втіхи і вдячності, яку пізнаю, коли Тебе так називаю. Знаю добре, що заслуговую бути відкиненим. Однак благаю Тебе, не дивись на мене, а глянь на те, що вчинив і витерпів Твій Син Ісус Христос.

Я, бідний грішник, і більше, ніж інші, зневажав Божий Маєстат. Це зло я вже зробив.

Але тепер до Тебе прибігаю, бо Ти можеш допомогти, Мати моя. Не кажи, що не можеш мене врятувати, бо знаю, що Ти могутня і що Бог для Тебе вчинить усе, чого тільки прагнеш. А якщо кажеш, що не хочеш мені допомогти, то принаймні розкажи мені, у кого маю шукати порятунку в цьому нещасті? Взиваю до Тебе і Твого Сина разом із св.

Анзельмом: “Змилуйся наді мною, мій Спасителю, і пробач мені! Май співчуття до мене, Маріє моя, і заступися за мене. Або хоч скажи мені, хто із вас співчутливіший, щоб я міг на нього покласти більшу надію?

Та все ж ні на землі, ні на Небі нема нікого, хто б більше співчував усім нещасним і хто міг би їм більше помогти! Ти, о Ісусе, мій Отець, а Ти, о Маріє, моя Мати. Ви любите всіх у потребі і шукаєте їх, щоб їм прийти на допомогу. Я справді заслужив на пекло і з усіх найнещасніший, але ж зараз не мусите мене шукати.

Сам до Вас приходжу із безмежною вірою, що мене не опустите. Ото стою біля Ваших стіп. Ісусе мій, прости мені! Маріє моя, рятуй мене!”

Молитва

О Мати Бога мого, єдина моя надіє, Маріє, ось стою біля стіп Твоїх, нещасний грішник, і прошу змилування. Уся свята Церква і всі вірні називають Тебе Прибіжищем грішників. Ти і моє прибіжище, а тому мусиш мене спасти. Знаєш добре, як Твій Син прагне нашого спасіння.

Тобі також відомо, скільки для мене витерпів Ісус. О Мати моя! Згадай усі Його терпіння: холод, який пережив у стаєнці, кроки, які робив у дорозі до Єгипту, працю, піт, пролиту Кров, болі, від яких сконав на Твоїх очах на Хресті.

Доведи мені, що любиш Свого Сина, через Його любов прошу Тебе про допомогу. Подай руку тому, хто упав, який благає у Тебе співчуття. Якби я був святим, не просив би Тебе про змилування, але ж я грішник, і прибігаю до Тебе, о Мати милосердя. Знаю, що Твоє співчутливе Серце зазнає втіхи в несенні допомоги нещасним, якщо тільки їхня затверділість не перешкоджає Тобі сприяти їхньому порятунку.

Вияви сьогодні Своє співчутливе Серце і допоможи мені. Оце маєш можливість спасти бідного грішника, відданого на пекельні муки, а можеш мені помогти, бо вже не хочу більше перебувати у такому стані, віддаю себе у Твої руки. Скажи мені, що маю робити, і випроси мені сили здійснити моє рішення: постановляю вчинити все, що є лише в моїх силах, щоб заслужити Божу ласку.

Прибігаю під Твій покров. Сам Ісус хоче, щоб я до Тебе прибігав, бо прагне Своєї і Твоєї хвали (адже ж Ти Його Мати), щоб у спасінні помогли мені не тільки Його Кров, але й і Твоя молитва. То Він посилає мене до Тебе, щоб Ти мене підтримала, о Маріє! Я тут, до Тебе прибігаю і на Тебе покладаю надію.

Молишся за багатьох, отже, і на мій захист вимови хоч одне слово. Розкажи Богові, що прагнеш мого спасіння, і Бог напевно спасе мене. Розкажи Йому передовсім, що Тобі належу.

Нічого іншого не бажаю.

Молитва

О Мати милосердя, Пресвята Діво, оце біля Твоїх ніг зрадник, котрий відплатив невдячністю за Божі ласки, отримані через Твої руки, зрадив Тебе і Бога. Але Ти знаєш, о Владичице, що моя нужденність не відбирає моєї довіри до Тебе, а ще її примножує, коли бачу, що мій нещасний стан посилює Твоє співчуття. Покажи, Маріє, що Ти для мене така ж, як для всіх, що до Тебе взивають: повна великодушності і милосердя. Мені того достатньо, що на мене дивишся і мені співчуваєш. Якщо Твоє Серце співчуває мені, то певно не залишить мене без допомоги.

А коли Ти мені допоможеш, то кого ще я можу боятися? Не боюся вже нічого, не лякаюся своїх гріхів, бо Ти можеш виправити шкоду, яку я вчинив. Не боюся сатани, бо Ти міцніша від пекла; не боюся Твого Сина, який на мене справедливо сердитий, бо одне Твоє слово Його вблагає. Боюся тільки, щоб з власної вини не перестав поручатися Тобі у спокусах і щоб через це не погубив себе.

А тому Тобі нині обіцяю: хочу завше прибігати до Тебе, допоможи мені здійснити цю постанову. Глянь, як досконало вмієш заспокоювати таких бідних, як я, що прагнуть підтримки.

О Мати Божа, моя віра в Тебе велика. Від Тебе очікую ласки, щоб належно оплакувати свої гріхи, від Тебе сподіваюся сили, щоб не впасти у майбутньому. Якщо я хворий, Ти можеш мене оздоровити, о небесна Лікарко. Якщо моя вина мене ослабила, Твоя допомога мене зміцнить. О Маріє, від Тебе всього сподіваюся, бо Ти у Бога все можеш.

Амінь.

Молитва

О Мати моя найдорожча, якою ж буде смерть такої нещасної людини, як я? Коли думаю про ту страшну хвилину, в котрій маю вмерти і стати перед Божим судом, а при цьому згадаю, що стількома гріхами я заслужив собі вирок суду, то тремчу, соромлюся і побоююся за своє вічне спасіння. О Маріє, у Крові Ісуса і в Твоїм заступництві моя надія. Ти – Цариця Неба, Владичиця світу, Мати Божа.

Ти направду піднесена до найвищої гідності, але Твоя велич не віддаляє нас від Тебе, радше схиляє Тебе до милосердя над нещасними. У світі той, хто досяг якихось вершин, відходить і навіть не хоче дивитися на своїх давніх приятелів з нижчого стану. Так не чинить Твоє шляхетне і повне любові Серце: чим більше бачиш у нас нещастя, тим більше думаєш, як нам допомогти.

Ще ми лиш починаємо Тебе призивати, а Ти вже спішиш із поміччю, а навіть випереджуєш наші молитви Своїми ласками; втішаєш нас у печалі, віддаляєш бурі, громиш ворогів, словом – не оминаєш жодної можливості, щоб засвідчити нам доброчинство.

Нехай завжди буде благословенна та Божа творча рука, яка з’єднала у Тобі такий маєстат з такою чуйністю, таку гідність з такою великою любов’ю. Дякую за це неустанно моєму Господеві і радуюсь з цього, адже у Твоєму щасті перебуває і моє щастя. О Потішителько засмучених, порадуй опечаленого, який Тобі поручається. Сумом мене наповняють докори сумління, які обтяжені стількома гріхами; я не певний, чи гідно за ними жалую.

Так само у всьому, що роблю, спостерігаю стільки помилок і недосконалостей, пекло чигає на мою смерть, аби мене осудити, а Божа справедливість жадає винагородження. Мати моя, що станеться зі мною? Якщо Ти мене не порятуєш – згину. Що мені скажеш?

Чи захочеш мені допомогти? О Владичице милосердя, втіш мене, випроси мені правдивий жаль за гріхи, випроси сили, щоби я виправився і відтепер вірно служив Богові. А коли наблизиться моя година смерті, о Маріє, Надіє моя, не опускай мене; підтримай мене тоді більше, як будь-коли, і додай надії, щоб я не впав у розпач при вигляді гріхів, які сатана поставить перед моїми очима.

О Владичице моя, пробач сміливість мою, коли прошу, щоб Ти прийшла втішити мене Своєю присутністю. Так багатьом Ти виявила ласки, і я хочу їх отримати. Якщо сміливість моя така велика, то ще більша Твоя доброта, Ти шукаєш навіть найнещасніших, щоб прийти до них з допомогою.

На неї покладаю свою надію! Нехай Твоєю вічною славою буде те, щоТи вирятувала із пекла ще одного нещасного, покараного за проступки, і що запровадила його до свого Царства. Сподіваюся, що там буду мати щастя складати біля Твоїх стіп подяки, благословити Тебе і любити навіки. О Маріє, чекаю на Тебе, не залишай мене без допомоги. Хай так станеться!

Так. Амінь. Амінь.

Молитва

О Мати святої любові, життя, прибіжище і надіє наша, Ти добре знаєш, що Твій Син Ісус не хотів бути тільки нашим оборонцем перед Предвічним Отцем, Він прагнув, аби й Ти зверталася до Нього, просячи про Боже помилування. Постановив, що Твої молитви мають нам допомагати у спасінні, і дав їм таку силу, що можеш усе випросити. Я, бідний грішник, звертаюся до Тебе, Надіє нещасних. Сподіваюся на спасіння, о Владичице, через заслуги Ісуса і Твоє заступництво. Я впевнений у цьому.

А навіть коли моє спасіння було б в моїх руках, то переклав би його на Тебе, бо вірю більше Твоєму милосердю й опіці, ніж усім своїм учинкам. Мати і Надіє моя, не покидай мене, хоч на Твоє милосердя не заслуговую. Споглянь на мою нужденність і змилуйся наді мною, допоможи мені й ізціли мене. Визнаю, що чимало разів своїми гріхами відкидав я світло і допомогу, яку Ти випросила у Господа, але ж милосердя Твоє до нещасних і влада, якою Тебе наділив Бог, перевищують кількість і силу всіх мої несправедливостей.

Знає про це Небо і земля: той, ким опікуєшся, не загине. Нехай усі про мене забудуть, лише б Ти про мене пам’ятала, о Мати Всемогутнього Бога. Скажи Богові, що я – Твій слуга, розкажи Йому, що Ти мною опікуєшся, і я буду спасенний.

О Маріє, Тобі вірю; моя надія живе, з нею хочу і сподіваюся вмерти, а тому завжди повторюю: “Єдина моя надія – Ісус, а після Ісуса – Марія”.

Молитва

Поклоняюся, о найчистіша Владичице Маріє, перед Твоїм Пресвятим Серцем, яке було розкішшю і відпочинком Бога, Серцем, повним покори, чистоти і Божої любові. Оце я, нещасний грішник, приходжу до Тебе із серцем, покритим брудом і ранами. О Мати милосердя, не погорди мною через мою вину: нехай ця провина прихилить Тебе до більшого милосердя і прагнення допомогти мені. Не шукай в мені ані чеснот, ані заслуг. Я погублений і заслужив собі пекло.

Поглянь, прошу Тебе, на віру, яку до Тебе маю і на моє бажання виправитися. Глянь на те, що для мене зробив і витерпів Господь Ісус, і після цього погляду мене залиши, якщо будеш на це здатна. Згадай усі терпіння Христа: холод, який пізнав у стаєнці, утечу до Єгипту, пролиту кров, труд, сум, смерть заради мене у Твоїй присутності. Через любов Ісуса старайся мене зцілити.

О Мати моя, не хочу і не можу боятися, що мене покинеш, коли до Тебе прибігаю і благаю про допомогу. Якби я того боявся, причинив би кривду Твоєму милосердю, що шукає бідних, аби їм допомогти. Владичице, не відмовляй у милосерді тому, котрому Господь Бог не відмовив у Своїй Крові. Але заслуги Його Крові не стануть мені в пригоді, якщо Ти не заступишся за мене перед Богом: на Тебе покладаю надію на спасіння. Не прошу в Тебе багатства, захисту або інших земних багатств; прошу Тебе лише про ласки Божі: любов до Твого Сина, сповнення Його святої волі, врешті про Небо, щоб я міг Його там любити вічно.

Чи ж це можливо, щоб Ти мене не вислухала? Але ні. Ти мене вислухала, у це вірю, і Ти вже за мене молишся, вже випрошуєш мені ласки, про котрі благаю, уже мене приймаєш під Свою опіку. Мати моя, не опускай мене і молися, молися за мене, допоки не побачиш мене, спасенного, в Небі, що хвалить Тебе біля Твоїх стіп і прославляє навіки.

Амінь.

Молитва

О Мати Божа, Царице ангелів і Надіє людей, вислухай того, хто до Тебе взиває і прибігає. Оце я біля Твоїх стіп, бідний невільник пекла, віддаюся на вічну службу Тобі, хочу Тобі служити і почитати Тебе всією моєю силою ціле своє життя. Знаю, що Тобі не принесе великої слави служба невільника, такого убогого і вартого погорди, бо я важко образив Твого Сина і свого Відкупителя Ісуса. Але якщо приймеш до себе на службу таку негідну людину, якщо своєю молитвою зміниш її і зробиш її гідною, то саме Твоє милосердя принесе Тобі таку хвалу, яку я Тобі віддати не можу.

Прийми мене скоро і не відкидай, о Мати моя. Адже Предвічне Слово прийшло з Неба на землю шукати таких втрачених овечок для того, щоб їх спасти, і стало Твоїм Сином. Чи ж Ти можеш погордувати овечкою, яка до Тебе прибігає, щоб знайти Ісуса? Відкуплення мого спасіння вже відбулося. Мій Ізбавитель пролив уже Свою Кров, яка може спасти не лише наш світ, а безконечну кількість світів.

Треба тільки, щоб я отримав плоди тієї Крові, а це від Тебе залежить, Пресвята Діво. “Бо Ти, – як мовить св. Бернард, – повинна поділити заслуги Ісусової Крові між тими, кому хочеш уділити”. “Ти можеш зцілити тих, кого прагнеш зцілити”, – запевняє також св. Бонавентура.

Поможи мені, Царице моя; зціли мене, Царице моя. Тобі сьогодні віддаю усю мою душу; Ти ж потурбуйся про її спасіння. “Маріє, Спасіння тих, які Тебе призивають, – закінчую словами святого, – зціли мене!”

Молитва

Надіє моя, Маріє, оце стою я біля Твоїх стіп, нещасний грішник, який через свої гріхи віддався пеклові у неволю. Визнаю, що віддався сатані тому, що не прибігав до Тебе, Прибіжище моє. Коли б я Тебе взивав, ніколи б не зазнав падіння. Сподіваюся, моя найулюбленіша Владичице, що я за Твоїм посередництвом визволився із сатанинських рук і що Бог мені простив. Однак боюся, щоб знову не попав у неволю.

Знаю, що вороги не втратили надії перемогти мене і підготували нові атаки і спокуси. О Царице і Прибіжище моє, допоможи мені. Візьми мене під Свій покров, не дозволь, щоб я знову став їх невільником. Знаю, що мене підтримаєш і завжди бажатимеш мені перемоги, як тільки буду Тебе взивати; але боюся, щоб у спокусах не забути про Тебе і не занедбати звертання до Тебе.

Про ту ласку прошу і благаю, Пресвята Діво, щоб я завше пам’ятав про Тебе і, перш за все, під час боротьби; випроси мені, щоб я не перестав часто взивати до Тебе: “Маріє, допоможи мені! Маріє, допоможи мені!” А коли нарешті настане останній день моєї розправи з пеклом у годину смерті, тоді, Царице моя, особливо будь при мені і Сама нагадай мені, щоб я взивав до Тебе устами і серцем і щоб, умираючи з Твоїм і Твого Сина святими іменами на устах, міг вічно благословляти і вихваляти Тебе в Небі у Твоїх стіп через цілу вічність. Амінь.

Молитва

О душе моя, подивись, якою великою надією на спасіння і вічне життя наділив тебе Бог, даючи у Своєму милосерді віру в посередництво Своєї Матері, незважаючи на те, що через гріхи ти заслужила радше на відкидання і пекло. Через це складай подяки своєму Богові і своїй опікунці Марії, що зволила взяти тебе під Свій покров, як свідчать про це численні ласки, які ти отримала за Її посередництвом. Так, дякую Тобі, о найлюбіша Мати, за те, що Ти зробила для мене нещасного, того, хто заслуговує на пекло.

О Царице! Із скількох небезпек Ти мене вирвала! Скільки-то освячень і помилувань Ти випросила мені у Бога! А за що Ти завдячуєш мені?

Яку я Тобі виявив честь, що так турботливо обсипаєш мене добродійствами?

Спонукала Тебе до цього лише Твоя доброта. Навіть коли б пролив за Тебе свою кров і віддав життя, то цього було б замало у порівнянні з тим, що я Тобі винен, бо Ти врятувала мене від вічної смерті й допомогла мені – вірю – віднайти ласки Бога; словом, Тобі завдячую за все моє щастя. Найласкавіша моя Владичице, нічого іншого не можу Тобі дати, як тільки прагнення, аби я завше Тебе почитав і любив. Не погорди поклонінням бідного грішника, який так залюбився у Твою доброту.

Через те, що моє серце не заслуговує на те, щоб Тебе любити, бо брудне і повне земних почуттів, переміни його, бо тільки Ти можеш це вчинити.

З’єднай мене з моїм Богом, зв’яжи мене з Ним так міцно, щоб я вже ніколи не міг втратити любов до Нього. Ти жадаєш від мене, аби я любив Твого Бога, а я цього домагаюся від Тебе. Випроси мені ласку, щоб я Його любив, щоб Його завжди любив; нічого іншого не прагну.

Амінь.

Молитва

О Царице і Мати милосердя, Ти наділяєш ласками всіх, що до Тебе прибігають, і чиниш це з великою щедрістю, бо Ти ж – Цариця, а також з великою любов’ю, бо Ти – найчутливіша Мати; Тобі сьогодні поручаюся я, такий бідний на заслуги і чесноти, а також боржник Божої справедливості. Маріє, Ти маєш ключ до Божого милосердя; не забудь про моє нещастя і не залиши мене у цій біді. Ти така щедра до всіх: навіть маєш звичку давати більше, ніж Тебе просять, стався так і до мене. Владичице, опікуйся мною – оце все, що Тебе прошу. Якщо Ти мене візьмеш під опіку, не буду нічого боятися.

Не боюся злих духів, бо Ти – сильніша за ціле пекло, і не лякаюся своїх гріхів, бо вистачить одного Твого слова, щоб Бог простив усі мої провини. Якщо Ти до мене прихильна, не боюся навіть, що Бог гнівається на мене, бо одна Твоя просьба може Його заспокоїти. Словом, коли Ти будеш мною опікуватися, я можу сподіватися на все, бо Ти все можеш. О Мати милосердя, Ти вважаєш, що підтримувати найнещасніших – це честь і радість; і можеш це робити, якщо тільки вони не затверділи у своїх гріхах.

Я – грішник, але не затверділий, хочу виправитись. І Ти можеш мені допомогти; допоможи мені і спаси мене. Нині цілковито віддаю себе у Твої руки. Розкажи мені, що маю вчинити, щоб уподобатися Богу, і я виконаю це з Твоєю допомогою, о Маріє, світлосте моя, утіхо, прибіжище, надіє моя. Амінь. Амінь.

Амінь.

Молитва

О найдостойніша Мати Божа, дозволь звернутися до Тебе, повторюючи слова св. Бернарда: “Твій Син вислуховує Тебе і сповняє усі Твої прохання”. А тому молися, молися, наша Заступнице, за нас, нещасних. Пригадай собі, що це для нашого добра Бог обдарував Тебе силою і честю.

Бог тому став Твоїм боржником, беручи від Тебе людську природу, аби Ти за Своєю волею розділила поміж нещасними скарби Божого милосердя. Ми – Твої слуги, особливо віддані Тобі; я сподіваюся, що теж належу до тих щасливих обранців. Гордимося, що живемо під Твоєю опікою. Якщо Ти робиш усім добро, навіть тим, хто Тебе не знає і не почитає, взагалі, навіть тим, хто Тебе ображає і богохульствує, то ж з якою певністю ми можемо розраховувати на Твою доброту, що вишукує нещасних, аби їм допомогти? – ми, хто тебе почитає, любить і Тобі вірить! Це правда, що ми великі грішники, але ж Бог обдарував Тебе талантом милосердя і силою, яка набагато перевищує нашу недостойність.

Ти можеш і хочеш нас спасти, а ми тим більше на це сподіваємося, чим менше на це заслуговуємо, аби тим гарячіше хвалити Тебе у Небі, коли туди попадемо завдяки Твоєму заступництву.

О Мати милосердя, віддаємо Тобі наші душі, прикрашені й обмиті колись Кров’ю? Ісуса, але потім забруднені гріхом. Тобі їх віддаємо, щоб Ти їх очистила. Щиро випроси нам поправу життя, милість Божу, терпіння, а потім Небо. Справді, просимо у Тебе багато, але ж чи це не в Твоїй силі здобути нам це все?

Хіба любов, якою Тебе живить Бог, не може перевищувати будь-які людські просьби? Досить, щоб Ти промовила до Сина одне слово, і Він Тобі в нічому не відмовить. Молися, молися, о Маріє, за нас; молися, і будеш вислухана, а нас чекатиме спасіння.

Молитва

Найдосконаліша Матінко мого Господа, я усвідомлюю, що через мою невдячність, яку я часто виявляв Богові і Тобі, заслужив на те, аби Ти мене покинула. Але, знаючи, о Владичице, Твою доброту, розумію, що вона набагато більша, ніж моя невдячність. Підтримуй мене надалі, Потішителько грішників, і не переставай засвідчувати добродійство грішникові, який Тобі довірився. О Мати Милосердя, простягни Свої руки і піднеси падшого, який благає Тебе про милосердя. О Маріє, захисти мене або скажи мені, до кого маю звернутися, щоб міг захистити мене ліпше від Тебе?

Однак де ж я знайду милостивішу і сильнішу Заступницю перед Богом від Тебе, Його Матері? Будучи Матір’ю Спасителя, Ти зобов’язана спасати грішників, для того і мені дана на порятунок. О Маріє, спаси того, хто прибігає до Тебе. Я не заслуговую на Твою милість, але Твоє прагнення спасати тих, хто гине, підказує мені вірити у те, що мене любиш.

А якщо Ти мене любиш, то чи я повинен турбуватися?

Моя улюблена Мати, якщо я завдяки Тобі врятуюся, у що вірю, то не буду більше невдячним, славитиму Тебе вічно і з щирою любов’ю своєї душі винагороджуватиму Тобі за мою давню недбалість, віддячуючи за Твою любов до мене. Як щасливий житель Неба, де Ти царюєш і царюватимеш повік, буду неустанно оспівувати Твоє милосердя і цілувати руки за Твою велику милість, яка стільки разів рятувала мене від пекла.

О Маріє, моя Спасителько, моя Надіє, Царице, Заступнице, Мати моя, люблю Тебе, люблю і завжди прагну Тебе любити. Амінь. Амінь.

У це вірю, так нехай станеться.

Молитва “Найулюбленіша моя Владичице, якщо Твій обов’язок, – як нагадує Тобі Вільгельм Паризький, – бути посередницею між грішниками і Богом, то я хочу взивати до Тебе разом із св. Томою з Віллана: “Заступнице наша, сповни Свій обов’язок і щодо мене”. Не кажи мені, що мою справу важко виграти, бо знаю (а кажуть це всі), що жодна справа, навіть зовсім безнадійна, не буде програна, коли Ти візьмеш її у свої руки. Чи ж мою єдину не буде виграно?

Ні, не боюся за це. Міг би злякатися, що Ти не візьмешся за мій захист лише через незліченність моїх гріхів. Але й за це не переживаю, коли згадую про Твоє незмірне милосердя і гаряче прагнення, яке маєш у Своєму найсолодшому Серці, – допомагати усім грішникам, навіть тим, що зовсім опустилися. Чи коли-небудь були осуджені ті, що до Тебе прибігають? Тому благаю Тебе: допоможи мені, велика моя Заступнице, Утіхо моя, Надіє і Мати моя Маріє.

У Твої руки вкладаю справу свого спасіння. Тобі віддаю свою загублену душу; Твій обов’язок – спасти мене. Завжди дякую моєму Господеві, що надихнув у мене таку велику віру в Тебе, бо відчуваю, що незважаючи на мої провини, ця віра запевняє мені спасіння.

Переживаю лише за одне, наймиліша моя Царице, щоб я через своє недбальство не втратив віру в Тебе. Благаю Тебе, о Маріє, силою Своєї любові до Ісуса постійно підтримуй і зміцнюй у мені ту солодку віру в Твоє заступництво, адже я вже не сподівався віднайти Божу ласку, якою ще недавно так легковажно погорджував і яку втратив. Коли ж поверну її собі, то сподіваюся, що з Твоєю допомогою зумію її утримати, і вірю, що через Тебе дістануся до Неба, де неустанно цілу вічність буду дякувати Тобі за це і славити милосердя Боже, а також Твоє.

Амінь. Так вірю, і так нехай станеться.

Молитва

О Пресвята Діво, найсильніша і найвитриваліша серед усіх створінь, я, бідний і нещасний, славлю Тебе з цього земного долу. Я повстав проти Бога і заслужив кару, а не ласку, радше відшмагання, ніж милосердя. О Владичице моя, не кажу це через брак віри в Твоє милосердя.

Знаю, що Ти тим ласкавіша, чим більшими достоїнствами наділена. Знаю, що тішиться тим, що така багата, бо можеш і нам з тих скарбів щось віддати. Знаю також те, що чим нещасніші ті, хто до Тебе прибігає, тим більше Ти опікуєшся ними і дбаєш про їхнє спасіння. О Мати моя, Ти колись плакала, як умирав Твій Син, розп’ятий на Хресті за мене.

Пожертвуй, прошу Тебе, Свої сльози Богові і виблагай через них щирий жаль за мої гріхи. Мої гріхи принесли Тобі таку прикрість, а я знову засмучую Тебе своїми проступками. Випроси мені, Маріє, щоб я принаймні віднині не виявляв невдячності Тобі і Твоєму Синові.

Бо чи допоможуть мені Твої сльози, якщо я надалі буду невдячним? Навіщо мені Твоє милосердя, якщо я знову буду невірним і йтиму на вічні муки? Ні, Царице моя, не допусти цього.

Вірю, що Ти виправиш мої помилки; Бог сповнить усі Твої бажання, а Ти вислухаєш усіх, хто Тебе про це просить. Прошу Тебе про ті дві ласки – цього сподіваюся і прагну: випроси мені, щоб я був вірний Богові і не ображав Його, а також щоб я в майбутньому так Його любив, як досі його ображав.

Молитва

О Маріє, Мати моя наймиліша, в якій прірві зла перебував би я сьогодні, якби Ти не охоронила мене Своєю милосердною рукою! Як багато років був би я вже у пеклі, якби Ти не врятувала мене Своїми потужними просьбами! Мої важкі гріхи завели б мене туди, Божа справедливість мене б через них осудила, а роз’ярені злі духи могли би цей вирок виконати, якби Ти, Матінко моя, не прийшла мені на допомогу і не спасла мене, хоч я Тебе не просив про це і не взивав до Тебе.

О дорога Спасителько, що ж я можу Тобі офірувати за таку велику ласку і за таку безмежну милість? Ти перемогла затверділість мого серця і повернула мене до любові та віри в себе. У яку велику пропасть зла я б упав, якби Ти не домогла мені Своєю милосердною рукою у небезпеках, що загрожували мені! Допомагай мені, Надіє моя, допомагай і надалі обережи від пекла, а власне від гріхів, які можу допустити. Не дозволь, щоб я нарікав на Тебе в пеклі.

Моя улюблена Владичице, люблю Тебе. Чи могла б Твоя доброта перенести засудження одного з Твоїх почитателів? Випроси мені ласку, щоб я ніколи вже не був невдячний Тобі і своєму Богові, який уділив мені стільки ласк з любові до Тебе. О Маріє, що Ти на це скажеш? Чи буду засуджений?

Буду, якщо Тебе опущу. Але хто ж міг би Тебе опустити і забути про любов, яку Ти йому виявила? Ти – любов моєї душі після Бога; не можу вже більше жити без любові до Тебе. Люблю Тебе сердечно, люблю і маю надію, що завше Тебе любитиму тепер і вічно, о найпрекрасніша із творінь, найсвятіша, найсолодша, наймилостивіша.

Амінь.

Молитва

Царице Неба і землі, Мати Господа Всесвіту, о Маріє, вибрана з-поміж усіх людей, найтерпеливіша, наймилосердніша! Це правда, що багато людей Тебе не знає і не любить, але ж скільки у Небі ангелів і вибраних, які люблять Тебе і вічно славлять. І навіть на цій землі є багато щасливих душ, які огортають Тебе любов’ю і розкошують у Твоїй доброті! Дай, щоб і я Тебе любив, найулюбленіша моя Владичице, щоб і я старався завжди служити Тобі, славити Тебе, почитати і поширювати набоженство до Тебе.

Ти поступала так, що Бог полюбив Тебе і – якщо так можна висловитись – Ти Своєю красою “звабила” Його з лона Предвічного Отця і спровадила на землю, щоб Він став людиною і Твоїм Сином. Чому ж і я, бідний, не мав би полюбити Тебе? Так довше не може бути, моя найсолодша Мати, і я хочу Тебе любити, і то любити сильно, і хочу чинити, що тільки в моїх силах, щоб Тебе так й інші любили. Прийми, о Маріє, це моє прагнення любити і допоможи його втілити.

Знаю, що Бог милостивим оком поглядає на Твоїх почитателів, коли, крім Своєї слави, нічого так гаряче не прагне, як того, щоб Тебе всі шанували, славили і любили. Від Тебе, Владичице, сподіваюся всіх ласк; Ти виблагаєш для мене прощення всіх моїх гріхів і правдиву витривалість, Ти визволиш мене з Чистилища; Ти заведеш мене до Неба. Цього сподіваються від Тебе Твої почитателі, і не дивуйся, того теж сподіваюся і я – той, хто Тебе любить цілим серцем – після Бога понад усе інше.

Молитва

О Царице Небесна, Мати святої любові, Ти найдостойніша любові, найбільше люблена Богом і водночас найгарячіше любиш Його. Дозволь, щоб я Тебе любив, я, найневдячніший і найнещасніший зі всіх грішників на землі. Та коли я побачив, що Ти вберегла мене від пекла і без жодних моїх заслуг обсипала мене стількома ласками, полюбив я Тебе. Хотів би, якщо це можливо, всім людям, які Тебе не знають, повідомити, на яку велику любов Ти заслуговуєш, щоб усі Тебе почитали і любили. Хотів би навіть умерти в любові до Тебе, оберігаючи Твою непорочність, Твоє достоїнство як Матері Бога, Твого Непорочного Зачаття, якщо треба було б віддати життя за ці Твої привілеї.

Моя найулюбленіша Мати, прийми мої почуття і не допусти, аби Твій слуга, який Тебе так любить, колись міг стати ворогом, якого Ти так любиш. О, я нещасний! Відколи я жив у гріху, був ворогом Творця! І тоді, о Маріє, я Тебе так само не любив і про Твою любов не дбав.

А тепер нічого так після Божої ласки не прагну, крім того, щоб Тебе любити і щоб Ти мене теж любила.

Тому не розпачаю, незважаючи на свої давні гріхи, бо знаю, найласкавіша і найулюбленіша Владичице, що Ти не забороняєш любити Себе навіть найстрашнішим грішникам, якщо і вони Тебе люблять. Ти також не дозволиш, аби хто-небудь перевершив Тебе в любові. О найулюбленіша Царице, я хочу дістатися до Неба, аби там Тебе любити. Там, біля Твоїх стіп, глибше пізнаю, яка Ти достойна любові і що Ти зробила, щоб мене спасти. Тому буду Тебе більше любити: вічно і не боячись, що можу колись перестати Тебе любити.

О Маріє, гаряче вірю, що спасуся через Твоє посередництво. Молися за мене до Ісуса. Нічого іншого не прагну.

Ти мусиш мене спасти, Ти – надія моя.

О Маріє, надіє моя,

Ти мусиш мене спасти!

Молитва

О Мати милосердя, Ти така милостива, так сильно прагнеш засвідчити Своє милосердя нам, нещасним, і завжди сповняєш наші просьби, тому я, найбідніший зі всіх людей, нині біжу благати в Тебе милості, аби Ти дала мені те, чого прагну. Інші просять Тебе про здоров’я, дочасні добра і маєтки; я, моя Владичице, приходжу Тебе просити те, чого Ти сама прагнеш для мене і що найбільше подобається Твоєму Серцю. Ти ж така смиренна, випроси і мені смирення і зневаги до терпінь. Ти пломеніла любов’ю до Бога, випроси і мені дар святої і чистої любові.

Ти так гаряче любила ближнього, випроси і мені любов до всіх, зокрема до тих, котрі мені небажані. Ти була цілком поєднана з волею Божою, випроси і мені примирення із вироками Спасіння. Нарешті, о Ти, Найсвятіша з усіх створінь, зроби і мене святим.

Знаю, що Тобі не бракує любові; Ти все можеш і все хочеш для мене випросити, лише моє власне недбальство у взиванні Тебе або брак віри у Твоє заступництво можуть мене позбавити отримання Твоїх ласк. Але й цю віру і цю ревність у молитві до Тебе Ти однаково сама мусиш мені випросити. Про ці дві найвищі ласки прошу Тебе і цього з вірою від Тебе сподіваюся, Маріє, Мати моя, любове, життя, прибіжище, допомого й утіхо моя.

Амінь.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Твір на тему мої однокласники.
Ви зараз читаєте: Молитви до Матері Божої св. Альфонса Лігуорі
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.