Молитви перед та після Сповіді

Молитва перед обрахунком сумління

Милосердний Боже! Ти Сам сказав, що не хочеш смерті грішника, але щоб він навернувся і жив. Оце я негідна паду на лице перед Тобою та зі сльозами молю Тебе: поступи зі мною, Боже, по Твоєму милосердю безконечному.

Не відкидай мене, Господи, через множество гріхів моїх, а вчини Твоєю ласкою святою, щоб я пізнала гидоту своїх гріхів, перейнялася жалем щирим і серцем засмученим визнала свої провини перед Твоїм заступником у святій Тайні Покути!

Душе Святий, Подателю всіх ласк, прийди й поможи мені

достойно приготуватися приняти святу Тайну Покаяння. Молю Тебе: просвіти розум мій, щоб я пізнала свої провини; скріпи пам’ять мою, щоб я пригадала собі все, чим образила свого найліпшого Бога й Пана. Моєму серцю подай ласку жалю сердечного та дай волю щиру на майбутнє поправитись і більше ніколи не грішити.

Пристановище грішних, Маріє, святий Ангеле Хоронителю й усі святі Божі Угодники, заступіться за мене перед Богом і випросіть мені ласку відправити цю святу Сповідь так, щоб я могла почути слова: “Відпускаються тобі гріхи, йди в мирі!”

Молитва особиста перед сповіддю

Всі тайни

свого серця я розкриваю перед Тобою, Суддею моїм. Отож, зглянься на покору мою, зглянься на смуток мій, зглянься на суд мій, що я видаю проти себе, а Ти помилуй мене, Милосердний, Боже Отців наших.

Отче небесний! Я тяжко згрішив(ла) перед Тобою, і тому не смію піднести очей до Тебе, свого Бога. Я гордо спротивив(ла)ся Твоїй св. волі, подоптав(ла) Твої Св. Заповіді й проміняв Твою любов на гидь гріховну!

Боже, в Трійці Єдиний! Ти сотворив мене на Свій образ і подобу й дав мені безсмертну душу, а я жив(ла), неначе нерозумне створіння. Ти, Боже, призначив мене до вічного щастя в небі, а я віддав(ла) себе в гірку неволю диявола.

Ти, Боже, святість сама. Перед величністю Твоєю падуть ниць Херувими, а я, нужденний черв’як земний, зважив(ла)ся Тебе зневажати! Боже мій, я впав(ла) так тяжко, бо більше полюбив(ла) земську марноту й гріх, як Тебе, найвище моє добро Та, Господи, Ти бачиш, тепер моє серце. Боже, мій, Ти бачиш кий біль проймає мою душу за безчисленні мої беззаконня.

Прости мені Господи, прости мені! Здійми з мене, нещасного(ої), увесь гріховний тягар! Очисти мене, Боже, з беззаконій моїх!

Змилосердися наді мною, Боже, і буду Тобі від сьогодні служити вірно й щиро і жити лише для Твоєї слави, Боже мій.

Амінь

Молитва приготування до Сповіді

Прийми, милосердний Господи Боже мій, цю сповідь мою, Ти бо, Ісусе Спасе, надія для душі моєї. Подай, Господи, серцю моєму жаль повний, очам – сльози, щоби я вдень і вночі сокрушено й неустанно оплакувала всі провини мої. Дай мені, Господи, кінець життя щасливий, приведи мене до покаяння правдивого і даруй мені щире визнання гріхів.

О Господи, прийми сокрушене й розкаяне серце моє і помилуй мене.

Отвори, Господи Боже мій, сокрушене серце моє, розум мій просвіти, щоби згадала я всі гріхи мої і обставини їхні й виповіла їх перед Тобою і намісником Твоїм, і від Тебе, Отця милосердного, розрішення і відпущення осягнути могла.

Амінь

Молитва перед Святою Сповіддю

Господи Боже Милосердний, не знаю, як сьогодні смію стати перед Твоїм Святим Образом. Ти обдарував і обдаруєш мене завжди Своїми Щедротами та Ласками, а я, невдячний, ображаю Тебе гріхами своїми. Але сьогодні, Господи, хочу щиро навернутися й Тебе випросити, щоб гнів Твій справедливий не впав на мене, через мою прив’язаність до гріхів. Дай мені, Господи, силу й пам’ять пригадати собі всі провини мої й висповідатися сьогодні та покаятися. І дай мені, Благий, Мудрість, щоб я ніколи вже не образив Тебе ні ділом, ні словом, ні думкою.

Дай мені, Господи, глибокий жаль за гріхи й тверде переконання ніколи вже не ображати Тебе.

Амінь

Сповідаюся Тобі, Господеві Богові і Творцеві моєму. Єдиному, що в Пресвятій Тройці Тебе славимо і Тобі поклоняємось – Отцю і Сину, і Святому Духові, у всіх своїх гріхах, які заподіяв я в усі дні життя мого і в усякий день і час аж до останнього часу словом чи ділом, чи думкою і всіма моїми почуттями душевними і тілесними. У всіх цих і багатьох інших гріхах я каюсь і смиренно благаю Тебе: з милості Твоєї прости мені всі гріхи мої і розріши мене від них усіх, бо Ти Милосердний і Чоловіколюбний.

Амінь

Молитва жінки перед Сповіддю

Прийми, о Господи Боже, моє каяння істинне, бо по правді жалію за великі прогрішення мої і оплакую переступи мої. Не зважай, о Господи, на множество гріхів моїх, а подай мені велике милосердіє Твоє і прости мене. Як ласкаво прийняв Ти Петра Апостола, і жінку-хананейку, і Марії Магдалини щире покаяння, так вислухай і мене, відпусти мені тяжку вину мою і прийми мене в святу ласку Твою.

Перепрошую Тебе смиренно, Господи Боже мій, за легкодумність мою, прости й відпусти тяжкий гріх мій, не зо злоби согрішила я, а через неміч свою. Нині каюся і оплакую легкодумність свою, і не тому жалую, що на кару вічную заслужила, а що доброту й святість Твою зневажила й заслужила на гнів Твій. Не будуча кара смутить мене, а полумінь сумління пече душу й серце моє безустанно.

Приклонивши коліна і проливаючи щиро сльози, молю Тебе, благий Господи мій, споглянь ще раз на мене, щиро бо плачу, істинно каюся, і помилуй мене.

Стидаюся, Господи мій, і не можу поглянути на Висоти Небесні, зненавиділа я гріх мій. Не бажаю більше робити його. Ти ж, милосердний Господи, молю Тебе смиренно, подай мені ласку Твого Духа Святого, щоби я могла схильності до гріха оминути і злі почування свої відкинути, щоби ніколи більш не грішити.

Амінь

Молитва під час Святої Сповіді

Я, грішник (ім’я), сповідаюся Господу Богу Вседержителю, в Трійці Святій Єдиному, Пречистій Діві Марії – Матері Божій, Святому Ангелу Хоронителю моєму, Всім Святим і тобі, отче духовний, в усіх моїх гріхах.

І розповідаєш священикові всі свої гріхи, які пам’ятаєш і можеш пригадати. А на завершення сповіді кажеш:

За ці всі й за інші, свідомі й несвідомі гріхи мої я шкодую, бо образив і прогнівив ними Милостивого Бога. Я щиро каюся й обіцяю з Божою допомогою виправити моє життя, а тому смиренно прошу тебе, мій духовний отче, подати мені спасенне розрішення і покуту.

Перша молитва після Святої Сповіді

Безконечно Милосердний Господи! Дякую Тобі від усього серця, що Ти пробачив мені мої гріхи й очистив мою душу. Допоможи мені, Господи, щоб я назавжди став Твоєю доброю й вірною дитиною.

В майбутньому обіцяю ніколи більше не грішити й уникати всього, що мене доводить до злого. Пречиста Діво, Богородице Маріє! Допоможи мені якнайкраще виконувати Волю Божу, будь моєю Заступницею перед Богом.

Святий Ангеле Божий, Охоронцю і Заступнику мій, бережи мене від усього злого.

Амінь

Друга молитва після Святої Сповіді

З глибини душі дякую Тобі, Наймилосердніший Боже, що Ти очистив мене від моїх гріхів і допустив знову до Своєї Милості. Віддаюся Тобі на служіння тілом і душею. Скріпи мою слабку волю, щоб я зміг перемагати всі спокуси аж до завершення життя мого.

Амінь

Молитва після Сповіді

Слава Тобі, Господи, слава Тобі, Царю, слава Тобі, Сотворителю мій і Спасителю, що не дав мені загинути в безодні гріхів, а врятував мене, як вирятував Петра, що потопав на морі. Славлю, величаю і дякую Тобі, Господи, за цю превеликую ласку. Та з вдячности за це постановляю любити лише Тебе й служити Тобі до останньої хвилини життя свого так, як Ти Сам цього бажаєш.

Прийми, Ісусе Премилосердний, цю мою волю щиру й просвіти Своєю ласкою всемогутньою, щоб я дотримала того всього, що Тобі обіцяю.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)Твір головні цінності казки маленький принц.
Ви зараз читаєте: Молитви перед та після Сповіді
Copyright © Українська література 2021. All Rights Reserved.