Ранішні молитви

Коли пробудишся зі сну, першою Твоєю думкою нехай буде думка про Бога, твого Сотворителя. Не берися ні за яке діло, доки не віддаси чести Богові й Господеві своєму.

Слава Тобі Боже наш, слава Тобі. Слава Тобі Отче, Слава Тобі Сину, слава Тобі, Душе Святий. Пресвята Тройце – єдиний Боже, слава Тобі.

Дякую Тобі, всемогутній і премилосердний Боже, за всі ласки, якими наділяєш мене в усіх днях життя мого. Дякую Тобі за ласку сотворення. Дякую Тобі за ласку відкуплення. Дякую Тобі за ласку освячення. Дякую Тобі й за те, що Ти збудив мене з нічного

сну, щоб я прославляв Тебе, Господа і Бога свого.

Отвори, Господи, мої уста й дай, щоб я гарячим серцем прославляв Твоє пресвяте ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, тепер і через ціле своє життя. Амінь.

Молитва пожертви Господу Богові цілого дня

Господи, Ісусе Христе! У злуці з тим божественним наміренням, яким Ти сам, живучи між людьми, Бога Вітця Своїм Пресвятим Серцем на землі прославляв і тепер ще безустанно в Пресвятій Тайні Євхаристії по цілім світі, аж по кінець віку прославляєш. Я, наслідуючи Пречисте Серце Преблагословенної, Пренепорочної Вседіви Марії, жертвую Тобі сьогодні на увесь

день і на кожну хвилиночку всі мої наміри та задуми, всі свої почування та слова.

Особливо жертвую Тобі їх і прошу за (тут скажи свій особливий намір).

Господи Ісусе, захорони Своїм божественним Серцем Святішого Вітця нашого, Папу Римського.

Пресвяті Серця Ісуса й Марії, рятуйте Церкву й Україну.

О святий Йосифе, Первовзоре й Заступнику приятелів Пресвятого Ісусового Серця, моли Бога за нас.

Святий Архангеле Михаїле, св. Миколаю, св. Володимире й св.

Йосафате, моліть Бога за нас.

Пожертвуй себе Ісусові Христові

У стіп Твоїх, Ісусе Христе, Господи, складаю своє здоров’я й життя… Віддаю Тобі все, що маю й чим я є. Віддаю Тобі свій розум, щоб не завів мене в пропасть блуду й брехні. Віддаю Тобі свою волю, щоб ніколи не могла протиставитися Твоїй пресвятій волі.

Віддаю Тобі свою пам’ять, щоб не зблудила на бездоріжжях марних і грішних мрій. Віддаю Тобі, Господи, своє серце, щоб воно ніколи нічого не любило більш, як Тебе, Господа й Бога мого.

Ти сам, Господи, Ісусе Христе, керуй мною, бережи мене, бадьори мене, допомагай мені, бо без Тебе, Ісусе, я нічого не можу, а з Тобою можу все!.. Завдаш Ісусе, серцю моєму болючу рану, тож нехай ця рана прославляє Твоє пресвяте ім’я. Витиснеш з мого ока гірку сльозу, тож нехай ця сльоза звідомляє про Твоє безконечне милосердя.

А загоїш рану й утреш сльози, тож нехай тоді душа моя проповідує Твою безмежну доброту та ласкавість.

Господи, за життя дякую Тобі й від смерти не випрошуюся, бо життя й смерть – це Твої дари, Ісусе! Вложиш на мене хрест, прийму його в покорі й піду вслід за Тобою. Піду вбогий за Тобою вбогим, Христе; переслідуваний, за Тобою переслідуваним, висміяний, за Тобою висміяним; гноблений злобою світу – пригорнусь до Тебе, Ісусе, й буду молитися так, як Ти молився на горі Оливній: “Не моя, але Твоя воля нехай станеться”, і скажу слова, що їх Ти сам мене навчив: “Нехай буде воля Твоя”.

Господи Ісусе Христе! Вповаю на Твоє Безмежне милосердя, бо знаю, що Ти не погордиш жертвою, яку складаю Тобі з цілого себе.

Прийми її, наймилосердніший Ісусе, дай щоб я в годині смерти міг з вірою й любов’ю закликати до Тебе: “У руки Твої, Господи, віддаю духа мого”. Амінь.

Молитва св. Макарія до Пресвятої Тройці

Вставши зі сну, дякую Тобі, Боже, у Святій Тройці єдиний, що у превеликій доброті і в безмежній терпеливості не розгнівався на мене, грішного (грішну) і негідного (негідну), та не погубив мене з моїми провинами, а в пребагатому своєму чоловіколюбстві підніс мене зі сну, щоб я ранішньою молитвою прославляв (прославляла) твою силу.

Просвіти, Владико, мої духовні очі, відкрий мої уста, допоможи мені вправлятися в Твоєму законі і розуміти твої заповіді. Допоможи мені виконувати твою святу волю і визнавати Тебе цілим серцем та славити всесвяте ім’я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва до Пресвятої Тройці

Щиро дякую Тобі, вседобрий Боже, у Святій Тройці єдиний, що Ти охоронив мене цієї ночі від наглої й несподіваної смерти. Із вдячності за цю ласку віддаю Тобі нині цілого (цілу) себе – усі почування і сили моєї душі і тіла – Тобі єдиному на службу, Тобі єдиному на честь і славу.

Не хочу нічого такого ні думати, ні говорити, ні робити, чим би я міг (могла) Тебе зневажити.

А що я свідомий (свідома) своєї немочі, тож прошу Тебе, Пресвята Тройце, не позбав мене Твоєї помочі та опіки.

Допомагай мені завжди твоїми ласками!

Просвічуй мій притемнений розум, щоб я чимраз краще пізнавав (пізнавала) твою волю! Скріплюй мою слабу волю, щоб я робив (робила) тільки те, що Тобі подобається! Загрівай моє холодне серце, щоб воно тільки Тебе завжди любило.

Дай, вседобрий Господи, щоб ціле моє життя вийшло Тобі на славу, а мені на спасення та вічне щастя у Твоєму небесному царстві. Амінь.

Молитва до Ісуса Христа

Мій найдорожчий Спасителю! З глибини душі дякую Тобі за те, що Ти дозволив щасливо пережити цю ніч і збудив мене до дальшого життя, щоб у ньому далі Тебе величати та вірно Тобі служити.

І хочу це робити до останньої хвилини мого життя.

Тож віддаю Тобі своє серце і цілого (цілу) себе Тобі жертвую.

А Ти, вседобрий Ісусе, своїми ласками допоможи мені виконувати твою святу волю.

Кріпи мої благородні змагання, освячуй мої думки, слова і діла. Нехай ціле моє життя буде згідне з Твоєю святою Євангелією.

Нехай повік благословенне буде Твоє святе ім’я. Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці

Пречиста Діво Маріє! Із розсвітом цього дня вдаюся під твій покров і як добра дитина благаю Тебе: Матінко моя небесна, заопікуйся мною! У твої руки віддаю душу мою і тіло, – усе моє життя. А Ти, добра небесна Мати, будь найліпшою ненькою та заступницею!

Охороняй мене завжди сильним твоїм покровом у всіх небезпеках для душі і тіла. Заступайся за мене у твого божественного Сина та своїми молитвами злагіднюй святий його гнів з приводу моїх гріхів!

Адже добре знаю, що Ти, царице неба, завжди успішно помагаєш усім тим, що з довір’ям віддаються під Твоє заступництво.

І твердо вірю, що під Твоєю святою опікою легше зможу уникнути всіх небезпек для душі і тіла; легше зможу виконувати божу волю, а після смерти осягнути вічне щастя. Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці

Пречиста, Преблагословенна Діво Маріє й Мати Божа! Тобі поручив Твій наймиліший Син, наш Господь Христос, щоб Ти була нашою заступницею і Покровителькою. Отже, з найбільшим упованням прибігаю до Тебе й молю Тебе: допомагай мені, Маріє, поміччю й потіхою Своєю.

Рятуй мене, Мати, в усіх пригодах і небезпеках життя. Виблагай мені, Заступнице, усі ласки потрібні для спасіння, особливо – ласку щасливої смерті. Будь мені, Маріє, матір’ю по всі дні життя мого, щоб могла Ти бути моєю царицею в Небеснім Царстві Твого Сина.

Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці

Згадай, Всемилостива Діво Маріє, що від віків не чувано, щоб Ти покинула кого-небудь, хто прибігав під Твій покров, або благав Твоєї помочі, або вмовляв Твого заступництва. Ведений (а) цією надією, Діво над усі діви й Мати Ісусова, я вдаюся до Тебе, приступаю і стаю перед Тобою, як грішник (ця), зітхаючи: не відкидай, Царице світу й Мати предвічного Слова, моїх молитов, а вислухай їх ласкаво. Амінь.

Молитва до ангела хоронителя

Ангеле божий, хоронителю мій святий, даний мені на охорону! Щиро благаю Тебе: просвічуй мене сьогодні, хорони від усього злого, заохочуй до добрих діл і провадь на спасенну дорогу. Амінь.

Молитва до Ангела Хоронителя

Ангеле, Хоронителю мій! Тебе Бог поставив сторожем моєї бідної душі. Не покидай мене сьогодні й не відступай від мене ніколи!

Я свідомий (-а) того, що я Тобі невдячний (-а) і часто противлюся святим Твоїм натхненням. Та прости мені ці мої провини. Я молю Тебе: кермуй мною в сумнівах, потішай у журбі, рятуй у небезпеці, підноси зі спаду і доведи мене до місця вічного щастя.

Амінь.

Молитва св. Августина

Я вірую, Господи, але дай нехай вірую сильніше! Я вповаю на Тебе, та нехай уповаю більше. Я жалую, та нехай жалую сердечніше. Я люблю Тебе, та нехай люблю гарячіше.

Кланяюся Тобі, як початкові всіх речей, бажаю Тебе, як останнього свого кінця. Славлю Тебе як найщедрішого давця, кличу до Тебе, як до найліпшого батька.

Ти керуй мною Своєю мудрістю, охороняй могутністю, потішай ласкавістю, стримуй справедливістю.

Хочу того, чого Ти хочеш; хочу, як Ти хочеш, хочу, поки Ти хочеш.

Нехай буду на молитві уважний, у їжі стриманий, в обов’язках пильний, у постановах постійний. Нехай дбаю про зовнішню чемність, про внутрішню вірність, про уладнане життя, про прикладні чесноти.

Жертвую Тобі, Господи, свої думки, щоби простували до Тебе; свої розмови, щоби були про Тебе; свої діла, щоби були для Тебе; свої терпіння, щоби були задля Тебе.

Зроби Господи, щоб я любив Тебе, ненавидів себе, був зичливий для ближніх, а погорджував світом.

Допоможи мені, Боже, щоб я перемагав розкішливість строгістю, гнівливість – лагідністю, байдужість – побожністю.

Просвіти, Боже, мій розум, запали волю, очисти тіло, освяти душу. Нехай я ніколи не забуваю, що марне все, що земне, а велике все, що Боже, що коротко триває все дочасне, а довго – все вічне. Зроби, Господи, щоб я погорджував смертю, не чекав від Тебе осуду, врятувався від пекла й осягнув небо.

Амінь.

Молитва св. Йоанна Золотоустого

Господи, не відбери мені небесних Своїх дарів! Господи, визволи мене від вічних мук. Господи, прости мені гріхи, що їх я зробив думкою, словом і ділом. Господи, бережи мене від малодушности й закаменілости серця.

Господи, визволи мене від усякої гріховної спокуси! Господи, просвіти моє серце, затемнене злими похотями. Господи, я согрішив, бо грішна я людина, та Ти – Бог милосердний, Ти знаєш мою неміч, то ж умилосердися наді мною.

Господи, пішли мені на поміч Свою ласку, щоб я прославляв Твоє святе ім’я.

Господи, Ісусе Христе, впиши мене, слугу Свого, в книгу життя й дай мені щасливу смерть. Господи, Боже мій, хоч я дотепер не зробив нічого доброго перед Тобою, Ти, однак, допоможи мені ласкою Своєю зробити початок доброго. Господи, скропи моє серце росою ласки Своєї. Господи неба і землі, згадай мене, грішного слугу Твого, у царстві Своїм.

Амінь.

Господи, прийми моє розкаяння! Господи, не дай мені попасти у напасть. Господи, дай мені сльози покути й пам’ять про смерть.

Господи, дай мені чесноту покори, чистоти й послуху. Господи, подай терпеливість, великодушність і лагідність. Господи, защепи в мені корінь доброго і страх перед Тобою в серці моїм.

Господи, нехай я удостоюся любити Тебе з цілого серця й творити в усім волю Твою. Господи, охорони мене від людей лукавих, від усякого зла. Господи, Ти все твориш по Своїй волі, так нехай Твоя воля кермує мною грішним.

Боже, будь благословенний по віки. Амінь.

Молитва св. Василія Великого

Боже, Тобі кожної години належні слава і поклін. Бо Ти – Бог предобрий, довготерпеливий і наймилосердніший. Ти любиш праведних, милосердишся над грішними, а всіх кличеш до спасіння та обіцяєш добра будучого життя.

Прийми ж, Господи, оцю мою молитву: Я молю Тебе: покермуй у Своїй доброті моїм життям згідно зі Своїми заповідями. Душу мою освяти, тіло очисти, думку зверни до добра, розум облагородни та просвіти. Охорони мене, Господи, від усякої журби, недостатку, болю та душевних терпінь. Постав на сторожі біля мене святих Твоїх Ангелів, щоб я під їх охороною був стійким у правдивій вірі й прийшов до пізнання недосяжної Твоєї слави. Боже, будь благословенний по віки.

Амінь.

62. Псалом Давида з того часу, як перебував на пустині Юдейській

(У ширшому поясненні)

Боже, Боже мій, бажаю зблизитися серцем до Тебе, і здосвітку чуваю: не про користі землі перша моя думка, – Тебе, добра мого найвищого, прагне душа моя. А як часто тужливим оком споглядає до Тебе й тіло моє, в очікуванні Твоїх ласк на цій пустій і бездорожній та безводній землі! Бо без Твоєї науки нема тут правдивої мудрості, без Твого закону немає правдивої дороги, без ласки Твоєї замліває душа моя!

Відвернувся я від марноти і гріхів світу цього, перенісся я думками в небо й так являюся духом у небесній святині перед Тобою, щоб оглянути силу Твою й славу Твою.

Возношу духа мого до Тебе й розважую милосердя Твоє; бо дорожче мені Твоє милосердя над саме моє життя. Я пізнав доказів його без числа, й тому уста мої будуть Тебе безперестанно хвалити!

I як у цій годині поранній, так буду благословити Тебе в цілому житті своєму, у долі й недолі, а покладаючи надію єдино в імені Твоїм, буду підносити у похвальних і подячних молитвах руки свої до Тебе єдиного.

Як тіло від товщу й масти набирає сил та веселості, так нехай наповниться, нехай насититься душа моя радісною певністю нерозривного зв’язку з Тобою, а тоді весело похвалять Тебе уста мої.

О, любо мені серцем бути разом з Тобою. Якось згадав я Тебе, збудившись уночі в постелі своїй, то аж до ранку роздумував про Тебе.

Бо Ти завжди був моїм помічником і лише під ослоною крил Твоїх я веселий та щасливий.

Щирою любов’ю прилягла душа моя до Тебе, бо пригорнула мене до Тебе сама Твоя вітцівська правиця доказами добродійств незчислимих.

Скільки-то вже ворогів видимих і невидимих намагалося шкодити мені, але не осягнули вони мети своєї. Бо дарма намагалися погубити душу мою: осуджені Тобою, вони самі зійдуть у безодню землі!

За допустом Твоїм будуть вони віддані у збройні руки, стануть здобиччю шакалів.

Цар же і Спас наш звеселиться в Бозі-Отці Своїм, що дав перемогу Йому над неправдою. А в день Суду всякий, що за життя Ним клявся, як Господом своїм єдиним, буде величатися, тому що вже навіки загородились і замовкли уста безбожників, уста що неправду говорили.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)Читати 2 частину ляльковий дім.
Ви зараз читаєте: Ранішні молитви
Copyright © Українська література 2021. All Rights Reserved.