Притча про мудрих і нерозумних дів

“Царство Небесне, – каже Ісус Христос, – подібне до десяти дів, що взяли свої каганці й пішли зустрічати молодого”. З них п’ять дів були нерозумні, а п’ять – мудрі.

Нерозумні діви взяли з собою каганці, але не взяли оливи, а мудрі діви разом зі своїми каганцями набрали оливи у посудинки.

Всі діви чекали молодого, бо він забарився, і задрімали.

Опівночі до них залунав крик: “Ось молодий, – виходьте назустріч!”. Схопилися всі діви, каганці свої захопили.

Нерозумні діви кажуть до мудрих: “Дайте нам своєї оливи,

бо наші каганці вже ось-ось погаснуть”.

А мудрі діви відповіли: “Якщо ми вам дамо оливи, то її забракне і нам, і вам. Краще купіть собі оливи у продавців”. Й коли нерозумні діви пішли купувати оливу, то в той час прибув молодий й ті, хто були приготовлені увійшли на весілля з молодим. І як увійшли зразу двері весільної зали на ключ зачинили.

Коли ж прийшли решту дів, що були нерозумні, то не могли потрапити на весілля й почали благати господаря:

– Пане, пане, відчини нам двері й пусти нас на весілля.

А пан мовив:

– По правді кажу вам, – не знаю я вас. Ото ж пильнуйте, бо не знаєте ні

дня, ні години, коли прийде Син Людський.

Відповідно до народних звичаїв єврейського народу тих часів жених, котрий брав свою наречену з урочистостями повертався від дому нареченої до свого дому і там, у нього, відбувався весільний бенкет.

Цю притчу можна зрозуміти так. Ісус Христос, як Цар, повертається з неба зі Своєю нареченою – Божою Церквою, щоб встановити на землі Своє Царство, котре стане Його домом. Сюди запрошено багато гостей, у тому числі євреї, котрі пережили великий смуток у зв’язку з несправедливим Судом над Спасителем під час Його земного життя.

Гості повинні бути відповідним чином підготовлені й ми бачимо як готовилися десять дів: п’ять з них добре підготовилися, а інші п’ять – ні.

Коли непідготовлені діви пішли за оливою, то двері Царства зачинилися, й вони не могли потрапити до Царства.

Отже, ця притча є образним описом майбутнього суду над Ізраїлем і над всіма народами світу. Як виходить з притчі про десять дів, після повернення Ісуса Христа відбудеться ще один “розподіл”. Можливо, тут йде мова про долю цих євреїв, котрі залишаться живими під час приходу Спасителя і Господа Бога нашого Ісуса Христа у славі, можливо, й інших народів.

Як бачимо, євреї часів великого смутку будуть знати про близький прихід Ісуса Христа, але духовно вони не будуть готові зустріти Господа. Прихід Спасителя і Господа Бога нашого Ісуса Христа, як відомо, буде не очікуваний.

Стосовно оливи, то вона, мабуть, уособлює Духа Святого та Його діяльність у спасінні людства. Спасіння – це не тільки визнання віри Христової, а для спасіння потрібне прийняття Духа Святого. Ті, хто не матимуть Святого Духа, не потраплять на “весільний бенкет” Царства Божого.

Словом, ті, хто духовно не буде готовий до приходу Спасителя і Господа Бога нашого Ісуса Христа не увійдуть в Царство Боже.

А оскільки ніхто не знає ні дня, ні години повторного приходу Ісуса Христа, то ця притча навчає: завжди бути напоготові, не грішити, сповідувати Вчення Ісуса і Закони Божі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)Софія київська опис.
Ви зараз читаєте: Притча про мудрих і нерозумних дів
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.