Притча про капризних дітей

Фарисеї та законники як відомо відкинули Вчення Ісуса Христа, себто відкинули Божу волю, Божий задум, Божий план. Й розпочав Свою притчу Господь, промовляючи:

– Й до кого уподібню людей цього роду? І до кого вони подібні? (Лк. 7. 30 – 31).

Відповідає на це запитання Ісус притчею.

– Подібні вони до тих дітей, що сидять на ринку і перемовляються: “Ми вам грали, а ви не танцювали, ми співали вам жалібно, а ви не плакали” (Лк. 7. 32).

Цю коротку і переповнену змістом та розумінням фразу Ісус Христос пояснює:

– Прийшов Іван Хреститель.

Він хліба не їсть і вина не п’є, а ви кажете: “Має він демона”.

– Прийшов Син Людський. Він їсть і п’є, а ви кажете: “Чоловік Цей ласун і п’яниця, Він приятель митників і грішників. І виправдалася ця мудрість усіма своїми ділами” (Лк. 7. 33 – 35).

У цій притчі про капризних дітей, як бачимо, Ісус докоряє невірникам. Під “людьми цього роду” Ісус має на увазі релігійних вождів, котрі заперечували вчення Івана Предтечі так і Його не визнали. Їх Ісус порівнює з капризними дітьми, котрі не можуть догодити один одному.

Так, цих вождів не влаштовував Іван Хреститель через свій надмірний

аскетизм та строгість. І взагалі, коли з’явився на берегах Йордану Іван, котрий навчав і хрестив людей, нагадував людям, що незабаром прийде Цар юдейський, Месія, Котрий навчатиме людей і хреститиме їх Святим Духом. Це не подобалося тодішній владі, бо тривожило їх спокій і вони боялися за свої посади, за свій добробут в очікуванні невідомого для них. Їх не задовольняв також й Ісус, бо вони гадали, що Він надто “вільнодумний”, “легковажний”.

Водночас Ісус наголошує, що виправдалася ця мудрість Івана Предтечі усіма своїми ділами. Всі, що підуть за ним, в подальшому отримають доказ про істинність цього вчення.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)Твір на тему мій робочий день.
Ви зараз читаєте: Притча про капризних дітей
Copyright © Українська література 2021. All Rights Reserved.